آخرین اخبار کاشان

طرح "کاشان، پایتخت نهج‌البلاغه ایران" گامی موثر در گسترش مفاهیم در جهان تشیع است

وبکا نیوز

علی اکبر مرتضایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان ، ضمن اشاره به انتخاب شهرستان کاشان به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه ایران توسط وزارت ارشاد به مدت دو هفته اظهار داشت: در خصوص اقدامات عملی در راستای اهداف پایتختی نهج‌البلاغه در کاشان لازم است برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد که در این زمینه جلسه‌ای اخیراً با حضور استاندار و برخی مدیران کل برگزار شد.

وی افزود: مقرر شد با پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام و همچنین استانداری استان اصفهان اقدامات مهمی صورت پذیرد به نحوی که در سطح حوزه و دانشگاه در خصوص تبیین مفاهیم کتاب نهج‌البلاغه هم در حوزه دانش و بینش اقدامات مقتضی صورت پذیرد تا این بینش به بصیرت تبدیل شود.

فرماندار شهرستان کاشان ضمن تأکید بر حمایت و کمک مبلغان در زمینه گسترش مفاهیم نهج‌البلاغه ابراز داشت: امیدواریم این مفاهیم نه تنها در سطح شهرستان کاشان بلکه در سطح جهان تشیع گسترش پیدا کند و در این راستا برگزاری همایش منجر به تولید کتاب و محتوا نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی ادارات شهرستان کاشان در راستای گسترش طرح “کاشان، پایتخت نهج‌البلاغه ایران” گفت: امامان جماعت در سطح شهر و ادارات لازم است تا در گسترش مفاهیم نهج‌البلاغه تمام تلاش خود را به کار بگیرند و رنگ و بوی این مصحف شریف سراسر کاشان را در بر بگیرد.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید