آخرین اخبار کاشان

معاون وزیر آموزش و پرورش: 102 هزار میلیارد تومان در بودجه 1400 به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرد‌

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، قاسم احمدی لاشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 520هزار کلاس درس در کشور داریم، اظهار داشت: این تعداد کلاس در 110 تا 115 هزار کلاس درس می‌شود و متاسفانه 30 درصد مدارس ما نیاز به بازسازی و بهسازی دارد.

وی با بیان اینکه بعد از استان سیستان و بلوچستان استان تهران بالاترین میزان مدارس نیازمند به بهسازی را به خود اختصاص داده است، افزود: 52 درصد از مدارس کشور فاقد سند ملکی هستند و رقم حدود 48 درصد دارای سندند که در بودجه 1400 این پیشنهاد داده شده تا در تلفیق بودجه این دغدغه کاهش پیدا کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکثر مدارسی که سند ندارند، زمین‌های آنان اهدایی است، ابراز داشت: این موضوع باعث چالش جدی شده و به همین خاطر برخی مدارس حکم تخلیه گرفتند و این موضوع نیاز به کار دارد و امید است مجلس در این زمینه عددی را در این زمینه اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه 102هزار میلیارد تومان در بودجه 1400 به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است، گفت: آنچه که ما نیاز داریم 128هزار میلیارد تومان است و از آنجا که 96 درصد به حقوق و مزایا اختصاص پیدا می‌کند مابقی به بازسازی و تجهیز اختصاص پیدا می‌کند.

قاسمی لاشکی با بیان اینکه تصریح کرد: 45 میلیارد تومان برای حقوق و مزایای پرسنل نوسازی اختصاص می‌دهیم اما از چهار هزار و 800 میلیارد تومان بقیه دو هزار میلیارد تومان از بودجه در قالب اوراق است و در صورتی که مجلس تصویب و در ردیف بودجه دیده شود قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه امسال چهار هزار و 800 میلیارد تومان برای بحث ساخت مدارس باید بودجه در نظر بگیریم، تاکید کرد: قانونگذار در چند سال متوالی اجازه داده تا بهینه سازی کنیم؛ ما مولدسازی اموال آموزش و پرورش را در دستور کار قرار دادیم و هر استان برای آشنا شدن رویه اعلام کردیم سه نمونه برای آشنایی اجرایی کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه 100هزار و 476 ملک در اختیار دارد، افزود: این اداره بعد از وزارت کشاورزی در رتبه دوم قرار دارد در حالی که با این امکانات در شرایط سختی به سر می‌بریم و لازم است بودجه کافی در این زمینه اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید