آخرین اخبار کاشان

درآمد 250میلیون دلاری ارز کشور از "آران و بیدگل" نتیجه عدم اتکا به نفت است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آران و بیدگل، اسماعیل بایبردی ظهر امروز در نشست بررسی گازرسانی به واحدهای خدماتی و صنعتی شهرستان آران و بیدگل گاز را به عنوان یکی از مهمترین حامل‌های انرژی در تحول اقتصادهای سنتی به اقتصادهای صنعتی دانست و اظهار داشت: گاز و گازرسانی در توسعه شهرها و روستای 11گانه شهرستان آران و بیدگل نقش بسزایی دارد و لازم است در این زمینه اهتمام ویژه ای صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه گاز جایگزین مناسبی به عنوان سوخت نفت است، افزود: 810 واحد صنعتی، پنج هزار و 200 واحد صنفی، 510 کارخانه فرش ماشینی در منطقه آران و بیدگل وجود دارد و 250 میلیون دلار درآمد ارزی کشور از شهرستان آران و بیدگل نتیجه اعتماد به نفس و نشان از عدم اتکای این منطقه به نفت و اقتصادی نفتی آن است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره به 39هزار و 927 مشترک گاز در این شهرستان اظهار داشت: پنج هزار و 342 مشترک روستایی و 34هزار و 585 مشترک شهری هستند که نشان‌دهنده گستره بالای شبکه گازرسانی در منطقه آران و بیدگل است.

وی ضمن اشاره به جایگاه ویژه زیست محیطی در حوزه گاز و گازرسانی گفت: این منطقه با محدودیت‌های آب و خاک مواجه است و بر همین اساس لازم است تا ایجاد گلخانه و توسعه آن در دستور کار قرار بگیرد که این موضوع نیازمند توسعه گازرسانی در مناطق آران و بیدگل است.

انتهای پیام/801

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید