آخرین اخبار کاشان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: واردات سالانه یک میلیارد دلار میوه‌های گرمسیری نشانه عدم مدیریت است

وبکا نیوز

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به پتانسیل کشور در تولید میوه ‌گرمسیری اظهار داشت: گستردگی استانی نظیر سیستان و بلوچستان باعث شده است تا رسیدگی به این استان تحت تأثیر قرار گرفته و کاهش پیدا کند.

وی ضمن اشاره به دو نوبت سفر به استان سیستان و بلوچستان افزود: این استان پهناور یک هزار و 700 کیلومتر طول دارد و بخش زیادی از مشکلات حوزه کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به دلیل پهناور بودن و عدم رسیدگی به آن است در حالی که پتانسیل‌های زیادی در این استان وجود دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به واردات سالانه یک میلیارد دلار میوه‌های گرمسیری ابراز داشت: از این میزان واردات میوه‌های گرمسیری حدود 500 تا750 میلیون دلار آن به واردات موز اختصاص دارد در حالی که در منطقه مکوران این استان به راحتی می‌توان تمامی میوه‌های گرمسیری را تولید کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع نشان‌دهنده عدم مدیریت است، گفت: گستردگی این استان باعث شده است که تا رسیدگی به آن تحت تاثیر قرار بگیرد در حالی که دیگر استان‌های کشور نیز با این مشکل مواجه هستند و به دلیل گستردگی رسیدگی به بخش‌های مختلف آن استان کاهش پیدا می‌کند.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه ما باید بروکراسی در کشور را بشکنیم، تصریح کرد: تحریم اصلی در کشور تحریم داخلی است و بر همین اساس لازم است تا تفویض اختیارات گسترده از سوی مسئولان صورت پذیرد و هیچ راهی نیز غیر از آن نداریم و دست دراز دولت همه چیز را فلج کرده است.

وی با بیان اینکه مهمترین داروی ضد تحریم خارجی تفویض اختیارات است، تاکید کرد: لازم است مسئولان در رده‌های مختلف به ویژه فرمانداران و بخشداران با دارا بودن اختیارات لازم اقدامات مقتضی را انجام دهند در حالی که در این شرایط نمی‌توانند کاری انجام دهند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به طرح تعیین تکلیف اختیارات فرمانداران ویژه شهرستان‌های کشور افزود: چرا با وجود فرمانداری ویژه کمیسیون ماده پنج در مرکز استان انجام می شود؟ لازم است تا این اختیارات تعیین تکلیف و به مسئولان تفویض شود.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید