آخرین اخبار کاشان

خسارت 37هزار میلیارد تومانی کرونا به اقتصاد استان اصفهان / گردشگری استان ماهانه 400 میلیارد تومان ضرر می‌کند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، حجت‌الله غلامی شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران استان اصفهان با بیان اینکه از 24 شهرستان استان اصفهان شش شهرستان در وضعیت نارنجی و مابقی زرد هستند، اظهار داشت: وضعیت در استان اصفهان مطلوب است و کاهش قابل توجهی در فوتی، بستری و ابتلا کاهش پیدا کرده و به طور کلی می‌توان مدعی شد تمامی موارد یک پنجم کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این موضوع به این معنی نیست که محدودیت‌ها در وضعیت مختلف با قدرت پیگیری نشود، افزود: خوشبختانه با اعمال محدودیت شاهد کاهش 20 درصدی در ورود خودرو به استان اصفهان و کاهش 18 درصدی خروج خودرو در استان اصفهان بودیم و با توجه به محدودیت‌های شبانه شاهد کاهش تردد 15 درصدی شهری بودیم.

معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه بر اساس ابلاغ وزیر کشور در دی ماه مراسم خاص مذهبی، سیاسی و آیینی در استان اصفهان نداریم، ابراز داشت: مراسمات در ایام فاطمیه و دیگر ایام به صورت مجازی برگزار می شود و سامانه ماسک نیز به صورت اجباری در ادارات شهرستان‌های استان اصفهان استفاده می‌شود و تاکنون 50 درصد ادارات به این موضوع ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه منع تردد شبانه در برخی شهرستان‌های استان اصفهان با وضعیت زرد همچنان برقرار است، گفت: منع تردد شبانه در نجف آباد، شاهین شهر، آران و بیدگل، شهرضا، زرین شهر و مبارکه محدودیت تردد شبانه با توجه به ارتباط زیاد با شهرستان‌های نارنجی همچنان در این شهرستان‌ها با وضعیت زرد برقرار است.

غلامی با بیان ورودی آرامستان‌ها به منظور زیارت اهل قبور بدون برگزاری هرگونه مراسم بازگشایی می‌شود، تصریح کرد: مراکز تفریحی در فضای باز مجاز اما فضاهای سرپوشیده همچنان فعالیت آنان ممنوع است و تله‌کابین با ظرفیت حداکثر دو نفر نیز مجاز است و شهروندان می‌توانند از این فضاها استفاده کنند.

وی ضمن اشاره به خسارات ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان تأکید کرد: از 15 اردیبهشت تاکنون حدود 37هزار میلیارد تومان زیان وارده به اقتصاد استان اصفهان بوده است و در صنعت گردشگری نیز ماهانه 400 میلیارد تومان خسارت وارد می‌شود و حدود 15 درصد نیز بر تولید ناخالص استان اصفهان ضرر و زیان وارد می‌شود.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید