آخرین اخبار کاشان

فرماندار آران و بیدگل: امسال ابتلا به سالک 20 درصد کمتر شده است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آران و بیدگل ، اسماعیل بایبردی صبح امروز در نشست بررسی شیوع بیماری سالک شهرستان آران و بیدگل، پیشگیری و مبارزه با پشه سالک را نیازمند مشارکت و نظارت عمومی دانست و اظهار داشت: ارتقاء آگاهی جامعه و جلوگیری از تداوم روندهای مخرب این بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی ضمن اشاره به آثار سوء بیماری سالک در جنبه‌های جسمی و روحی افزود: لازم است تا سازمان‌های مردم نهاد برای مبارزه با این بیماری ورود پیدا کنند و از سوی دیگر با اقداماتی نظیر لانه‌کوبی و فرهنگ‌سازی میان عموم مردم مخاطرات این بیماری را کاهش داد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره به درگیری سالانه 20هزار نفر به بیماری سالک در کشور ابراز داشت: خانه‌های تخریبی روستاها و شهرها و چاله زباله‌ها می‌تواند تأثیر نسبی در شیوع این بیماری داشته باشد چراکه بیماری سالک بیماری مشترک انسان و حیوان و از طریق حیوانات موذی و ناقل قابل انتقال به انسان است.

وی ضمن اشاره به کاهش 20 درصدی ابتلای افراد به بیماری سالک در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: 248 نفر از ابتلای سال جاری تاکنون به بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل مبتلا شدند که 228 مورد شهری و 20 مورد سالک روستایی بوده است.

بایبردی با بیان اینکه خانه‌داران، دانش‌آموزان و کودکان بیشترین افراد در معرض این بیماری در شهرستان آران و بیدگل هستند، تصریح کرد: در سال جاری برای مقابله با بیماری سالک هفت میلیارد ریال بودجه اختصاص و پیش‌بینی شده است در حالی که معتقد هستیم هزینه برای مبارزه با بیماری سالک به نوعی سرمایه‌گذاری است.

وی ضمن اشاره به عوامل شیوع بیماری سالک در منطقه آران و بیدگل تأکید کرد: وجود و رهاسازی کودهای حیوانی و نخاله ساختمانی در داخل و اطراف شهرها و روستاها و همچنین وضعیت نابسامان دشت‌های اطراف شهرهای آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و روستاهای 11 گانه عاملی در گسترش و شیوع بیماری سالک در شهرستان آران و بیدگل است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن تأکید بر مقابله با رهاسازی نخاله‌های ساختمانی توسط بخشداران، شهرداران و دهیاران افزود: لازم است تا مخازن زباله شست‌وشو و توسط شهرداری‌های آران و بیدگل، نوش‌آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد نیز ضدعفونی شود.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید