آخرین اخبار کاشان

نماینده ولی فقیه در کاشان: اصلاح جامعه باید همواره مدنظر مسئولان باشد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در ندامتگاه کاشان، با بیان اینکه قرآن کریم چهره انسان را به دو گونه ترسیم کرده است، اظهار داشت: چهره نخست چهره زیبا که احسن چهره‌ها بوده و چهره دیگر چهره زشت و نامیمون است و این موضوع نشان‌دهنده ظرفیت بالای انسانی است و این دو بُعد هر دو می‌تواند در هر انسانی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه انسان در قرآن کریم تا آنجا بالا می‌رود که از بیشتر مخلوقات برتری پیدا می‌کند و همه خادم آن هستند، افزود: انسان از آنجا که از سرمایه فطرت و عقل بهره‌مند است، از او توقعات زیادی می‌رود در حالی که در صورت عدم تحقق این مهم قابل ملامت است در حالی که در قرآن کریم در مورد فراز و فرود انسان آیات مختلفی دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه انسان یک اوج و یک سقوطی دارد، ابراز داشت: برای صعود عقل و برای سقوط نفس و شیطان بر انسان مسلط می‌شود و بر همین اساس انسان باید بر اساس عقل و منطق در زندگی گام بردارد تا به اوج و فرش برسد؛ انسان به جایی می‌تواند دست پیدا کند که جبرئیل نیز امکان حضور را ندارد و این موضوع نشان از جایگاه والای انسان است.

وی ضمن اشاره به بخشی از زندگی حضرت یوسف(ع) گفت: بسیاری از افراد عامل گرفتارشدن در زندان اشتباهات کوچک است؛ قرائت دعایی که در تحویل سال خوانده می‌شود باید سرلوحه آنان قرار بگیرد تا با تغییر و تحول به احسن الحال شاهد تغییر و دگرگونی در خود باشیم چراکه گرفتاران در زندان از بسیاری امکانات و تحولات به دور هستند.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر تمسک بر علی بن امام محمد باقر(ع) تصریح کرد: لازم است تا برای تعالی روح از جوانی به این بزرگواران تمسک جست چراکه در این برهه زمانی تعلق به دنیا در حداقل ممکن است و با تمسک به امامزادگان و ائمه معصوم(ع) روح خود را تعالی ببخشند تا در آینده گرفتار مصیب و سختی نشوند.

وی با بیان اینکه اصلاح جامعه باید مد نظر داشته باشیم، تاکید کرد: نسل جوان باید چشم‌اندازی به بلندای دولت حضرت ولی عصر(عج) داشته باشند چراکه نسل جوان امید رهبر معظم انقلاب است و نباید یک لحظه یاس و ناامیدی به دل خود راه دهیم چراکه این یاس از ناحیه شیطان است در حالی که ما غرق در نعمت ولایت هستیم و شاید این موضوع ما را از اهمیت این نعمت دور کند.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید