آخرین اخبار کاشان

40 درصد از مبتلایان به کرونا در کاشان بدون علامت هستند/رعایت پروتکل در آرامستان و ترمینال در کمترین حالت است

وبکا نیوز

مسعود دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی تعارف مخصوص به خود را دارد، اظهار داشت: آنچه که به صورت کلی می‌توان درنظر گرفت رعایت پروتکل‌های بهداشتی چه از گیرنده خدمت و چه از ارائه‌دهنده خدمت و چه در اماکن متعدد کاهش ملاحظه ای داشتیم.

وی با بیان اینکه حساسیت مردم نسبت به شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است، افزود: بر اساس بررسی‌های کارشناسان بهداشتی برخی از اماکن نظیر آرامستان‌ها و ترمینال‌های مسافربری و خدمات الکترونیک ملاحظات بهداشتی در آنان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان با بیان اینکه در اماکن یادشده استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، ابراز داشت: برخی از فروشگاه‌های عرضه کالا برای ارائه کالا با قیمت پایین‌تر صف‌های طویلی ایجاد می‌شود و شیوع کرونا را فراموش کردیم.

وی ضمن اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها طی هفته‌های اخیر گفت: با بهتر شدن شرایط در مورد شیوع ویروس کرونا مردم احساس امنیت می‌کنند در حالی که حداقل سه ماه دوم سال آینده نیز امکان دسترسی عمومی به واکسن کرونا نیست و بر همین اساس تا آن زمان همچنان خطر وجود دارد.

دهقانی با بیان اینکه هنوز نیمی از مردم با بیماری کرونا برخوردی با ویروس کرونا نداشتند، تصریح کرد: احتمال بستری در افراد مسن بالا می‌رود و از سوی دیگر بهبودی و درمان نیز کاهش پیدا می‌کند و بر همین اساس باید اقداماتی انجام دهیم که میزان مرگ و میر کاهش پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه موردی از ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کاشان هنوز نداشتیم، تأکید کرد: اقدامات پیشگیرانه‌ای در این زمینه صورت می‌پذیرد در حالی که با وجود این کنترل باز هم باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را همچنان حداقل تا سه ماهه سال آینده ادامه داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در آرامستان و ترمینال‌های مسافربری به حداقل خود کاهش پیدا کرده است، افزود: متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت میانگین بیشتر از 30 درصد نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی ضمن اشاره به برپایی برخی از تجمعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابراز داشت: 40 درصد این بیماری در افرادی است که در آنان علامتی وجود ندارد و این افراد اگرچه برای خودشان مشکلی ایجاد نکرده است اما یقینا برای افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای می تواند مشکل ساز باشد.

انتهای پیام/ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید