آخرین اخبار کاشان

امام جمعه کاشان: ایران هیچ نیازی به مذاکره ندارد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان ضمن اشاره به دشواری‌های ایجاد شده توسط طرفداران ترامپ برای انتقال قدرت اظهار داشت: به دلیل شیوه غلط ترامپ، بایدن به چالش‌های داخلی و خارجی روبه‌رو است.

وی افزود: مبارزه با کرونا یکی از چالش‌های داخلی است؛ آمریکا در همه زمینه‌ها ادعای ابرقدرتی دارد در حالی که به طور عجیبی گرفتار کرونا شده است و رکورددار مرگ و میر در جهان است و این موضوع به دلیل بی‌کفایتی ترامپ بود و از این باب اقتدار علمی آمریکا زیر سوال رفت.

امام جمعه کاشان ابراز داشت: آمریکا تبلیغات انتخابات دنیا به ویژه ایران را زیر سوال می‌برد در حالی که در دوره جدید رقابت انتخاباتی در آمریکا از شگردهای زشتی نظیر تقلب استفاده کرد و این موضوع باعث شد آبروی آمریکا در دنیا بریزد و میراثی بسیار زشت برای بایدن به جای گذاشته شود.

وی گفت: چالش سوم برخوردهای خشن ناشی از تفکر نژادپرستی در برخورد با سیاه پوستان است به نحوی که فجیعانه‌ترین‌رفتار را با آنان انجام دادند و در بدترین شرایط و به جرم سیاه پوستی آنان را زیر دست و پا خرد کردند و این موضوع میراث زشتی را به یادگار گذاشت.

سلیمانی تصریح کرد: به برکت پیامبر اکرم(ص) در اسلام سفید و سیاه، همگان زیست مساوی پیدا کردند به نحوی که بلال حبشی عضو رسمی و موذن رسمی آن حضرت بود و از سوی دیگر آمریکا بیش از 40 میلیون نفر زیر خط فقر دارد و این کشور که برای برخی قبله عالم حساب می‌شود این چنین گرفتار چالش‌های داخلی و خارجی است.

وی ضمن اشاره به ایجاد رزمایش کمک مومنانه با فرمایشات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: با فرمایش رهبر معظم انقلاب شهروندان در سراسر کشور و اقصی نقاط معجزه آفریدند و تمامی جوانان در این عرصه برای خود سهمی را در نظر گرفتند و در همین شهرستان کاشان نیز خوشبختانه موسسات مختلفی برای قشر آسیب‌پذیر وجود دارند.

امام جمعه کاشان بازگشت آرامش را مهمترین چالش پیش روی جو بایدن دانست و افزود: این چالش آخر طوفانی میان دموکرات و گروه مقابل ایجاد کرد و این سوال مطرح است که آیا رئیس جمهور جدید آمریکا توانایی رفع این چالش‌ها را دارد؛ بایدن سعی دارد که روابط را به قبل از ترامپ برگرداند اما این موضوع کار آسانی نیست چرا که گروه فشار، حرکت خلف نظر آنان را به شدت سعی در توقف و یا کندی آن را دارد.

وی ضمن اشاره به نوع رفتار ترامپ نسبت به برجام و تحریم‌ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز داشت: مسئولان ایران معتقد هستند که آمریکا باید تمام تحریم‌ها را لغو کند در حالی که باید بررسی کرد که نگاه مسئولان آمریکایی به برجام چیست و آیا مسئولان آمریکایی می‌توانند این کار را انجام دهند یا نه؟

سلیمانی با بیان این که آمریکایی‌ها ایران را ایران پیش از انقلاب فرض نکنند گفت: مردم ایران امروز 40 سال تحریم را همه جانبه تحمل کردند و به هیچ حساب نکردند ایران امروز از نعمت رهبری و فرماندهی کل قوا برخوردار است که در برابر تمامی قدرت‌ها خم به ابرو نمی‌آورد و در برابر آمریکا می‌فرمایند که آمریکا رو به نابودی است.

وی با بیان این که باید نگاه آمریکایی‌ها به ایران عوض شود، تصریح کرد: بایدن چراغ سبزی نشان داد و آن لغو ممنوعیت ورود افراد مسلمان به آمریکا بود و اگر سیاست تکریم باشد و رابطه گرگ و میش نباشد و درک و شعور فهم انسانی را داشته باشند و به رابطه مساوی و احترام متقابل دست یابند، بحث جدیدی در روابط ایران و آمریکا ایجاد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان با بیان این که ما هیچ نیازی به مذاکره نداریم تأکید کرد: ایران اسلامی از تمامیت ارزی، شعارهای انقلابی، استقلال و جمهوریت خود تا پای جان دفاع می‌کند و در این راستا هیچ‌گاه از آرمان‌ها و اهداف خود کوتاه نمی‌آید و با صلابت و قدرت در این زمینه قدم بر می‌دارد.

مسئولان در انجام کار مردم تسریع کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان در مسجد موسی بن جعفر(ع) اظهار داشت: بیشترین آسیبی که انسان در دنیا می‌بیند از طمع به مال دنیا و همچنین بی‌تقوایی است؛ مردم در ایام فاطمیه با توجه به کرونا عزاداری را انجام دادند که جای تشکر دارد که به سلامت و بدون مشکل تمام شد.

امام جمعه اردستان ضمن اشاره به وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: روز تکریم مادران و همسران شهدا را در روز وفات ام‌البنین نام گذاری کرده‌اند تا فعالیت این قشر در جامعه بیشتر نمایان شود و این مهم نشان از نقش تاثیرگذار مادران و همسران شهدا است.

وی ضمن اشاره به رزمایش برگزار شده از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در روزهای گذشته ابراز داشت: رزمایش دو هفته‌ای ارتش و سپاه برای بازداشتن دشمن از اقدامات خیلی مهم بود تا همه بدانند که با ایران نمی‌توان شوخی کنند و هجومی را بخواهد در سر بپرورانند.

دهشیری با بیان این که کشور فقط در این عرصه نیست که پیشرفت کرده است، تاکید کرد: کشورمان در زمینه‌های دیگر همچون پزشکی و تولید واکسن کارهای خوبی انجام داده است هر چند دشمن در داخل و خارج کشور با سخنان رهبری در مورد عدم واردات واکسن موضع گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: ترامپ با خواری و ذلت از ریاست جمهوری خارج شد که به گفته خودشان وی در طول مدت ریاستش بیش از 30 هزار دروغ گفته بود اما دیدیم به چه روزی افتاد؛ مسئولان ما بدانند که تکیه بر دشمن فایده‌ای ندارد و فقط اتکا به خداوند بهترین راه گشایش در کارها است.

دهشیری افزود: طبق اعلام بهداشت و رعایت مسائل بهداشتی وضعیت اردستان به آبی تغییر کرد و تمام مراسم‌های مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است اما توسط دشمنان مورد هجمه قرار می گیرد؛ مردم از مسئولان انتظار دارند تا در کنار مردم قرار گیرند و مردم را از خود بدانند و در هر مسئولیت در متن مردم حضور داشته و پاسخگو باشند.

امام جمعه اردستان با بیان این که مسئولان با شیوع کرونا و تحمل ضرر و زیان‌های قابل توجه مردم و کسبه با شیوع این ویروس منحوس بیش از پیش در کنار آنان باشند، تصریح کرد: مسئولان وظیفه دارند تا در این اوضاع کرونایی در انجام کار مردم تسریع کنند و خود در راس کارهای فرهنگی و ملی جلودار باشند.

موشک خطر قرمز امنیت کشور است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام محمد یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نطنز با اشاره به این که دولت جدید آمریکا شروع به کار کرده و برخی آدم‌های کوته فکر و ساده وانمود می‌کردند که ترامپ برود و بایدن بیاید اتفاق جدیدی می‌افتد، اظهار داشت: در آمریکا دو حزب دموکرات و جمهوریخواه هر دو آن‌ها دست پرورده یک جریان هستند.

وی افزود: امروز صهیونیست‌ها از پس پرده هر دو حزب را مدیریت می‌کنند، لذا اگر کسی فکر کند اینها در اتخاذ تصمیمات کلان کشور با هم اختلاف دارند هنوز آمریکا را نشناخته‌اند؛ مشاهده می‌کنید از هم اکنون حرف‌های گذشته با رنگ و لعاب جدید مطرح می‌شود اما سیاست جمهوری اسلامی در برابر آمریکای جنایتکار کاملاً روشن است.

امام جمعه نطنز با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب که از روز اول امیدی به برجام نداشتند، ابراز داشت: برخی ساده لوحان سیاسی فکر می‌کردند که کار به نیمه رسیده است امروز هم اگر آمریکا می‌خواهد به برجام برگردد شرط اولش رفع تحریم‌ها است که نشان‌دهنده صداقت آن‌ها است.

یعقوبی با بیان اینکه درباره هیچ موضوع دیگری هم ما با آمریکا مذاکره نداریم، تصریح کرد: موشک خط قرمز امنیت ما است و همین موشک‌ها است که آمریکا و صهیونیست را گیج کرده است؛ موشک دوهزار کیلومتری کرامت جمهوری اسلامی است لذا مانند همیشه بر ایستادگی در برابر آمریکا تاکید کرده و هرگز از اصول و مبانی خود دست بر نخواهیم داشت.

وی در ادامه خطبه با اشاره به اجرای رزمایش‌های متنوع ارتش و سپاه در نیمه دوم دی‌ماه سال‌جاری بیان کرد: بزرگ‌ترین رزمایش پهبادی غرب آسیا توسط ارتش، رونمایی از شهرک موشکی در حاشیه خلیج‌فارس، رونمایی از ناو بند راهبردی مکران، رزمایش دریایی اقتدار 99 توسط ارتش، تولید دیگر برای بازدارندگی موشکی ایران و رزمایش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مدت به‌خوبی اقتدار نظامی کشور را به نمایش گذاشت و این رزمایش‌ها پیام‌های زیادی را با خود به همراه داشت.

نظام سیاسی آمریکا یک نظام فاسد بی‌هویت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بادرود بعد از توصیه و سفارش نمازگزاران به تقوای الهی به رزمایش‌های دو هفته‌ای و ترکیبی و مبتکرانه که مبتنی بر خلاقیت و استعدادهای فراوان بومی است اشاره  و راجع به پیام‌های این رزمایش اظهار داشت: اجرای این رزمایش برخلاف جیغ بنفش معاندان و جاهلان و دوگانه‌سازان فرصت‌طلب، در راستای تأمین معیشت و زندگی آرام برای مردم است.

وی افزود: کیست که نداند معیشت پایدار در گرو امنیت پایدار و بادوام است و با امنیت است که رونق اقتصادی و تولید و توزیع را موجب می‌شود و شکوفایی اقتصادی و علمی را به بار می‌آورد؛ این رزمایش نشان می‌دهد که قدرت بازدارندگی ما خصوصا اقتدار موشکی یک حرکت رو به جلو است نه توقف دارد، نه کُندی و نه بازگشت، لذا هم «بایدن» و هم کسانی‌که در سودای برجام‌های دو و سه هستند، پیام روشن ایران را باید دریافته باشند.

قاسمی در ادامه به پیام دیگر رزمایش اشاره کرد و افزود: برگزاریاین نمایش قدرت، علاوه بر اینکه ارعاب‌بخش دشمن است اطمینان‌بخش دوستان نیز است، حامیان منطقه‌ای ما در جبهه مقاومت اکنون دو نوع‌ اعتماد به ایران دارند اول این‌ که ایران حامیان و دوستان خودش را تنها نمی‌گذارد دوم این‌که جبهه مقاومت به‌خوبی درمی‌یابد که ایران توانمندتر از گذشته و مقتدرتر از قبل با دستی پُر و نیرویی مستعد، آماده پیکار با دشمنان مقاومت است.

وی تصریح کرد: آزمایش و تست قدرت دفاعی و رفع موانع احتمالی، تولید دانش بومی و ترویج علم جهت‌دار و مبتکر پرور آرامش به مردم ایران و خنثی‌سازی جنگ روانی دشمن،  وحدت ارتش و سپاه و بسیج در معرکه دفاع از دشمن و  این‌که نسخه علاج مشکلات کشور در روحیه جهادی و مدیریت جهادی است از دیگر پیام‌های مهم رزمایش بود.

قاسمی در ادامه به اتفاقات اخیری که در ایالات متحده افتاد اشاره کرد و گفت: ماهیت آمریکا هرگز تغییر نمی کند؛ فروپاشی نظام سیاسی در آمریکا موید پایان نظام‌های امپریالیست ضد حقوق بشر در دنیا است، شناخت ما از آمریکا به امروز و دیروز برنمی‌گردد و بیش از 40 سال است که آمریکا با رفتارهای خصمانه و ضدحقوق بشری در مقابل ایران ایستاده است.

امام جمعه بادرود تأکید کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و روشن‌سازی‌های مقام معظم رهبری پرده نمایشی که ایالات متحده آمریکا در پشت آن بازسازی می‌کرد فروریخته است؛ نظام سیاسی آمریکا یک نظام فاسد بی‌هویت و به دور از ارزش‌های انسانی است.

وی گفت: وحشیگری‌های اخیر کشتن صدها نفر از سیاه‌پوستان و تجاوز به منافع کشورهای آزاد مویدی از ساختار متزلزل سیاسی این کشور هست؛ سیاست خصمانه آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب علیه کشورمان نه تنها تغییر نکرده بلکه تشدید شده است حال سوال این است که چگونه می‌توان به تعهدات کشوری که روابط اش در قبال ایران خصمانه بوده اعتماد کرد؟

وی افزود: شما ببینید در طول این 40 سال سخت‌ترین تحریم ها را اعمال کردند و هیچ نتیجه‌ای نگرفتند اما اقدامات دولت‌های غربی خاصه آمریکا به ملت ما آموخت که باید خود ساخته شوند و متکی به احدی نباشند؛ باید اقتصاد را درون‌زا کرد و  جهت رونق صنعت و محور قرار دادن تولید تلاش کنند.

امام جمعه بادرود تصریح کرد: همان کلام مقام معظم رهبری در روز نوزدهم دی‌ماه فصل‌الخطاب است که اگر ایالات متحده به تعهدات خود در برجام برگردد ما هم به تعهدات خود بر می‌گردیم و آمریکا چه به برجام  برگردد یا بر نگردد باید تحریم‌ها را بردارد.

قاسمی با اشاره به قرار گرفتن در روز 13 جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام‌البنین و روز تکریم مادران و همسران شهیدان گفت: مقام معظم رهبری خطاب به خانواده شهدا فرمودند این آبرو و روحیه را برای خودتان حفظ کنید، این مقاومت را حفظ کنید این ایستادگی را غنیمت بشمارید با حضورتان در صحنه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی و سازندگی و اداره کشور و بیشتر پیشبرد کارها و پشت سر مسئولان قرار گرفتند آبرو را به اسلام دادید تداوم بخشید شما اسلام را زنده کردید.

انتهای پیام/801/ح

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید