آخرین اخبار کاشان

حجت‌الاسلام رفیعی: حضرت ام‌البنین(س) الگوی مادران شهدا است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه سه شنبه به مناسبت شب اول سوگواری حضرت ام‌البنین در مسجد جامع زواره اظهار داشت: حضرت ام‌البنین شخصیتی بود وفادار به امام که احیای نام آن حضرت می‌تواند در جامعه  دارای برکاتی باشد.

وی افزود: در دین اسلام نقش تربیتی مادر خیلی بر روی آن تأکید شده است و تأثیری که در تربیت فرزند و در پرورش صفات اخلاقی فرزند دارد بسیار زیاد است و یکی از مادرانی که در قرآن از آن نام برده شده است حضرت مریم(س) است که باید از آن‌ها الگو برداری شود.

این کارشناس مسائل دینی گفت: نقش تربیتی فوق‌العاده مادر روی فرزند بسیار مهم است و دعا و ثنایی که مادر برای فرزند دارد می‌تواند انسان را رستگار کند و هر چقدر مادر برای فرزند دعا کند بلاهای فرزند دور می‌شود و این تأثیری است که در قرآن و مبانی دینی ما برای مادر ذکر شده است.

 وی ابراز داشت: امیرالمومنین(ع) بعد از رحلت حضرت زهرا سلام الله و به سفارش او با امامه خواهرزاده حضرت زهرا(س) ازدواج کرد و 10 سال بعد با حضرت ام‌البنین ازدواج کرد و به زودی هم از آن بانو بچه‌دار نشد و تقریباً حضرت ابوالفضل 20 سال از امام حسین(ع) کوچکتر است و روزی که حضرت علی(ع) در مسجد کوفه فرقش شکافت بچه‌های ام‌البنین یکی از آن‌ها یک سال، دیگری سه سال و یکی دیگر پنج سال و دیگری 15 سال داشته است.

رفیعی بیان کرد: حضرت ام‌البنین بعد از شهادت حضرت علی(ع) چهار فرزند را 20 سال بزرگ کرد تا سال 61 هجری قمری که این چهار نفر را  به همراه امام‌حسین(ع) برای جنگ می‌فرستد و این تربیت  این مادر است و  یکی از ویژگی‌های حضرت ام‌البنین تربیت فرزندان نیکو است.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: کشور ما هم نمونه‌هایی از حضرت ام‌البنین دارد که 630 مادر سه شهید، 82 مادر چهار شهید، 21 مادر  پنج شهید هم در کشور وجود دارد و شش مادر شش شهید داریم و یک نفر هم به نام عصمت خیابانی در شهر ری همسر شهید و مادر هفت شهید است که مادران شهدای ما از ام‌البنین الگو گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: خانواده حضرت ام‌البنین به شجاعت و دلاوری معروف بوده‌اند و این بانو از جایگاه خانوادگی بالایی برخوردار است و بنا بر این مادران چه زنده و چه فوت شده را باید قدر آنان را دانست و به آن‌ها احترام کرد و یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت ام‌البنین ایثار است که نمونه‌های آن را در جبهه‌های جنگ بسیار شاهد بودیم که رزمندگان از خودگذشتگی زیادی داشتند و ایثارهای زیادی نسبت به یکدیگر انجام می‌شد.

انتهای پیام/802/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید