آخرین اخبار کاشان

توزیع نهاده دامی در استان اصفهان بر اساس پلاک‌کوبی صورت می‌پذیرد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان ، محسن حاج عابدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تشکل‌ها می‌توانند کمک حال جهاد کشاورزی باشند و در گذشته اردستان بیش از  14هزار نفر عضو تشکل‌های تعاونی بوده‌اند و حدود 18 تشکل هم در شهرستان اردستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مجموعه تعاون روستایی‌ها مظلوم واقع شده است افزود: این مجموعه‌ها بدون هیچ چشم‌داشت و توقعی به صورت اتوماتیک‌وار کار مردم را انجام می‌دهند و طبق اساسنامه کار خود را پیش می‌برند و معمولاً همه شرکت‌ها هم با ضرر روبرو هستند.

مدیرکل اداره تعاون روستایی استان اصفهان گفت: در حوزه‌های مختلف و کالاهای تنظیم بازار و مخصوصاً کود شیمیایی به جز ضرر برای تعاون روستایی هیچ نفعی ندارد اما به عنوان یک ابزار که رابطه کشاورزان با تشکل‌ها برقرار باشد و در حقیقت هم بتواند خواسته‌های اعضا را برطرف کند این کالا را تأمین می‌کند و با این مشکلاتی که واقعاً الان دارد به داد دولت می‌رسند.

وی ابراز داشت: امیدوارم در آینده فروشگاهی در شأن مردم اردستان داشته باشیم و ما باید یک برنامه حمایتی از این تشکل‌های تعاونی داشته باشیم که در سطح استان اصفهان ما الان نزدیک به 350 هزار خانوار را پوشش می‌دهیم که در اوضاع کرونایی به آن‌ها یک بی‌مهری انجام شده است که باید به آن‌ها کمک‌هایی صورت می‌گرفت.

حاج عابدی بیان کرد: تعاونی‌ها می‌توانند در کنار مسئولان خدمات بزرگی را به مردم ارائه دهند و با تلاش بیشتر بتوانیم برای مردم کار کنند که در حوزه تشکل‌های تخصصی همچون گیاهان دارویی می‌توان کارهای بزرگتری انجام داد که در این خصوص هم در شهرستان اردستان اتفاق های خوبی انجام شده است.

مدیرکل اداره تعاون روستایی استان اصفهان تأکید کرد: یکی از وظایف تعاون روستایی تأمین کالاهای اساسی برای مردم است که توسط اتحادیه استان اصفهان این کار انجام می‌شود که در اردستان هم باید فضایی را در اختیار آنان قرار دهیم تا بتوانند محصولات کشاورزان را مخصوصاً انار که حرف اول را در شهرستان اردستان می‌زند بتوانند به فروش برسانند.

وی تصریح کرد: در شهرستان اردستان ظرفیت انباری خیلی خوبی را داریم و توزیع نهاده‌های دامی قرار است بر اساس پلاک‌کوبی انجام شود که در این خصوص مشکلات زیادی وجود دارد که باید در شهرستان‌ها یک تشکل توانمندسازی ایجاد شود که به شهرستان‌ها در این خصوص ابلاغ شده است.

انتهای پیام/802/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید