آخرین اخبار کاشان

آخرین اخبار منطقه کاشان 31 خرداد|خورشیدگرفتگی اول تیرماه قابل رؤیت است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، عباس ارغوانی ضمن اشاره به امکان رویت خورشیدگرفتگی در کاشان اظهار داشت: این خورشیدگرفتگی روز اول تیرماه ساعت 9 صبح به وقت ایران شروع شده و تا ساعت 11:37 در اغلب نقاط این کشور ادامه و قابل رویت است.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان با بیان اینکه اوج این خورشیدگرفتگی در ساعت 10:14 است، افزود: در این واقعه 54 درصد خورشیدگرفتگی رخ می‌دهد و مدت زمان این پدیده نیز دو ساعت و 37 دقیقه است که علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده آن اقدام کنند.
دانشگاهیان برای پویایی و رونق بافت تاریخی کاشان ایده‌پردازی کنند
مهدی هوشمندی‌نژاد ضمن اشاره به مشکلات و محدودیت‌های ساکنان بافت های تاریخی شهرستان کاشان اظهار داشت: از تمامی مراکر علمی به ویژه دانشگاه ها درخواست داریم تا برای رونق بخشی و پویایی بافت‌های تاریخی در شهرستان کاشان طرح و ایده‌پردازی کنند.
مدیرعامل شرکت عمران و احیای بافت فرسوده شهرداری کاشان با بیان اینکه طراحی معماری زمان گذشته با اولویت نگاه به مردم بوده است، افزود: بافت تاریخی محله گلچقانه در خیابان فاضل نراقی یکی از نمونه‌های ارزشمند معماری و شهرسازی قدیم است که در سال 82 به ثبت ملی رسیده است.
دانشگاهیان و شرکت‌های دانش بنیان به بخش گردشگری آران و بیدگل ورود پیدا کنند
اسماعیل بایبردی ضمن تاکید بر تقویت بنیه‌های علمی و دانشی در شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: تبیین اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در ترسیم ارتقاء شاخص‌های علمی، پژوهشی، نوآوری و فناوری دانشجویان و دانش آموزان این شهرستان نقش بسزایی دارد.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت فرش ماشینی و سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی شهرستان آران و بیدگل افزود: ورود دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان به بخش گردشگری کویر و گردشگری مذهبی این شهرستان ضروری است.
   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید