آخرین اخبار کاشان

عادی‌انگاری کرونا اردستان را به تنها شهر نارنجی استان اصفهان تبدیل کرد

وبکا نیوز

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردستان، اظهار داشت: با توجه به اعلام رنگ‌بندی ستاد کرونا در روزهای چهارشنبه، شهرستان اردستان از رنگ زرد به رنگ نارنجی کرونایی  تغییرکرد که باتوجه به عادی‌انگاری و برگزاری مراسم‌ها مخصوصاً در ایام فاطمیه مخصوصاً در شهر زواره و بعضاً مراسمات خانگی علت این عادی‌انگاری بوده است.

وی افزود: همچنان اصرار داریم و اعلام می‌کنیم که حضور در بازار روز و به خصوص آرامستان‌ها و همچنین شهر زواره و همچنین در بعضی نقاط که مبادرت به پخش غذای نذری کرده‌اند که موجب تجمع شده افزایش کرونا را در بر داشته که باید از اینگونه مراسم‌ها جلوگیری کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: شهرستان اردستان در زمان رنگ مشکی تعداد بستری‌های آن به 27 نفرهم رسید اما با تغییر رنگ به آبی تعداد بستری‌ها به سه نفر تقلیل پیدا کرد که با عادی‌انگاری مجدد و تغییر رنگ این تعداد به هقت و هشت نفر افزایش پیدا کرده است.

وی ابراز داشت: ورود افرادی که فکر می‌کنند به کرونا مبتلا شده‌اند به مرکز منتخب افزایش داشته و این خوب و ایده آل است و فشار را از روی مطب‌ها بر می‌دارد و بهترین راه درست تشخیص هم مرکز کووید 19 است که مردم در صورت داشتن علائم کرونا سریع به این مرکز مراجعه کنند.

ذبیحی بیان کرد: نامه‌نگاری‌ها برای عدم برگزاری تجمعات و همچنین نماز جمعه و همچنین به شهرداری‌ها که باید به صورت عملی و میدانی توصیه و ارشاد را داشته باشند تا مردم در آرامستان حضور پیدا نکنند و غریبه‌ها هم در بازار روز  حق ورود ندارند و همانطور که ستاد ملی مصوب کرده باید شهرداری‌ها نسبت به ساماندهی بازار و دست فروشان اقدام کند و ما هم طبق مصوبات ستاد ملی کرونا این موضوعات را از آنان می‌خواهیم که باید به صورت مستمر آن را پیگیری کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان بیان کرد: با توجه به بازار شب عید و خریدها، مردم باید در این زمینه همکاری‌های لازم را با ادارات و سازمان‌های درگیر کرونا داشته باشند و نسبت به رعایت مسائل بهداشتی هرچه بیشتر نسبت به قبل اهتمام ورزند.

وی در خصوص کنترل ورود و خروج افراد غریبه و افراد بومی و غیر ساکن که در ایام تعطیلات به شهرستان سفر می‌کنند، تصریح کرد: موضوع را اعلام کرده‌ایم اما تصمیم را بیشتر وزارت کشور انجام می‌دهد و استاندار هم در جلسه اعلام کرد در موضوع ترددها موضوع  سفرها مصوبه‌ای نیامده اما پلیس افرادی که کرونا مثبت دارند با کد ملی چک می‌کند و در صورت اثبات با آن‌ها برخورد می‌شود و موضوعی که الان کنترل می‌شود فقط ممنوعیت تردد از ساعت 9  تا چهار صبح است.

انتهای پیام/802/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید