آخرین اخبار کاشان

آخرین وضعیت کووید19 در کاشان| روند صعودی همه‌گیری دوباره در منطقه آغاز شده است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، ویروس کرونا در منطقه شمال استان اصفهان پس از تجربه موج سوم کرونا وضعیت به نسبت پایداری را تجربه کرد به نحوی که تمام شهرستان‌ها در این منطقه به وضعیت آبی کرونایی تغییر وضعیت دادند اما این وضعیت ناپایدار و شکننده بود.

مسئولان بهداشت و درمان در تمامی سطوح بر این موضوع تأکید داشتند و از تمامی شهروندان درخواست داشتند که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را همچنان رعایت کنند تا به وضعیت پایدار و سفید در منطقه تبدیل شویم اما متأسفانه عادی‌انگاری از سوی برخی شهروندان و مسئولان این هدف را با چالش مواجه کرد.

عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی سطوح باعث شد وضعیت کرونایی شهرهای شمال استان اصفهان رنگ ببازد و اوضاع به وخامت سوق داده شود به نحوی که تمامی شهرستان‌های شمال استان اصفهان به وضعیت زرد یا نارنجی کرونایی تبدیل می‌شود.

خوشبختانه طی یک هفته گذشته شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل چهار روز بدون فوتی را تجربه کردند و در روزهای دیگر میزان فوتی‌ها به یک یا دو نفر رسیده است، اما آنچه که موجب نگرانی مسئولان بهداشت و درمان شده افزایش میزان بیماران بستری شده در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء شهرستان آران و بیدگل است.

شهرستان نطنز اگرچه خوشبختانه هیچ مورد فوتی طی یک هفته اخیر گزارش نشده است، اما میزان تست‌های انجام شده و موارد مثبت هفته گذشته نسبت به هفته‌های آینده افزایش قابل توجهی داشته است به نحوی که در یک هفته گذشته 434 تست کرونا از شهروندان نطنزی گرفته شده که این موضوع یک نوع زنگ خطر محسوب می‌شود.

شهرستان نطنز نیز چهار روز بدون فوتی را سپری کرده است و سه نفر در هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند؛ شهرستان اردستان تنها شهرستان نارنجی در استان اصفهان است در حالی که تا پیش از این در وضعیت آبی کرونایی قرار داشت.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید