آخرین اخبار کاشان

تجهیزات تخصیص یافته از محل تسهیلات بانک تسهیلات جهانی به کاشان افتتاح شد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   کاشان  ، هجدهمین آیین پویش ره سلامت همزمان با سراسر کشور و افتتاح و بهره‌برداری چهار تجهیز پزشکی از محل این تسهیلات در شهرستان کاشان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون درمان و رئیس بیمارستان شهید بهشتی شهرستان کاشان و ارتباط وبیناری با مسئولان عالی وزارت بهداشت و معاون رئیس جمهور برگزار شد.

تجهیزات اختصاص یافته به بیمارستان شهید بهشتی شهرستان کاشان ویدیو لارنکوسکوپ، اکونوسونو پرتابل با چهار پروب، دستگاه CRRT و دستگاه سی تی اسکن بوده است که از محل تسهیلات بانک جهانی ویژه این شهرستان تهیه و اختصاص پیدا کرده است.

سیدعلیرضا مروجی با بیان اینکه چهار دستگاه از پنج دستگاه به کاشان تحویل داده شده است، افزود: دستگاه پنجم نیز اقدامات لازم آن صورت می‌پذیرد و به زودی تحویل داده می‌شود و ارزش دستگاه‌های تحویلی نیز 17 میلیارد تومان است و دستگاهی که به زودی تحویل داده می‌شود 2.5 میلیارد تومان ارزش ریالی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان نیز با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان نیز 500 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده است، ابراز داشت: دستگاه‌های جدید کیفیت و دقت بالاتری دارند و در تلاش هستیم با گذشت زمان دستگاه‌ها را نیز به روز کنیم.

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت در این مراسم ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و کشور اظهار داشت: خوشبختانه موفق شدیم تا از محل تسهیلات بانک جهانی تجهیزات و ملزومات لازم خریداری شد و این موضوع نتیجه تلاش چندین ماهه و همه جانبه همکاران ما بوده است.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز در این مراسم ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تحریم‌ها باعث شد که در تأمین کیت‌های آزمایشگاهی با مشکلاتی رو به رو باشیم و بر همین اساس با تلاش‌های صورت گرفته امروز آزمایشگاه‌های متعددی در سراسر کشور ایجاد.

وی ضمن تأکید بر نظارت بر نیروی انسانی در راستای ارتقاء کیفیت کار افزود: شرکت‌های دانش بنیان نیز به سمت ساخت کیت حرکت کردند در حالی که در حوزه دستیابی به تکنولوژی تحت تحریم هستیم اما جزء کشورهای معدود هستیم که گام‌های بزرگی در ساخت واکسن برداشته است.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید