آخرین اخبار کاشان

کاشان در استفاده از انرژی خورشیدی از شهرهای پیشتاز کشور است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، فضل‌الله بصیرت ضمن اشاره به اجرای به برگزاری ویژه برنامه‌های ایام تابستان در اردستان با همکاری نهادهای مختلف اظهار داشت: این اداره با بهره‌گیری از توانایی هنرمندان و با همکاری کانون‌های مساجد و آموزشگاه‌های آزاد هنری، برنامه‌های اوقات فراغت را در این شهرستان اجرا می‌کند.

وی ضمن اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی توسط اداره ارشاد اردستان افزود: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت، مرکز فرهنگی هنری اداره ارشاد شهرستان اردستان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های فرهنگی و هنری کرده است.

رئیس اداره ارشاد اردستان گفت: برخی از کلاس‌های اوقات فراغت فعالیت خود را شروع کردند که این دوره‌های آموزشی شامل طراحی، خوشنویسی، نقاشی، موسیقی، آواز، تنبک، دف، ستار، سنتور و غیره است که تاکنون با استقبال خوب خانواده‌های هنر دوست روبه‌رو شده است.

بصیرت بیان کرد: سینما فرهنگ اردستان همزمان با بازگشایی تمامی سینماهای کشور  از اول تیرماه با 50 درصد ظرفیت و بر اساس ضوابطی که ستاد ملی کرونا تاییدکرده بازگشایی می‌شود و عمده قوانین برای بازگشایی سینماها درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که نحوه سانس‌بندی، نحوه ورود و خروج تدوین شده است.

وی تصریح کرد: در نحوه پذیرش سینما کسانی که اعضای خانواده هستند در کنار هم می‌نشینند و سایر افراد با فاصله زمانی که می‌خواهند بلیت خریداری می‌کنند و فاصله سانس‌ها نیز بیشتر شده تا ضدعفونی کردن سالن‌ها درست انجام شود و همه با خیال راحت به سینما بیایند.

کاشان در استفاده از انرژی خورشیدی جزو شهرهای پیشتاز کشور است

سیدمهدی پیغمبرزاده ضمن اشاره به تولید بیوگاز به واسطه انباشت زباله به‌صورت غیرهوازی اظهار داشت: با اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی علاوه بر کاهش مصرف منابع، باعث کاهش هزینه‌های شهرداری نیز می‌شود که این صرفه‌جویی‌ها به پیشرفت و توسعه پروژه‌های شهری کمک شایانی می‌کند.

مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت خدمات شهری شهرداری کاشان نیز ضمن اشاره به بهره‌گیری از انرژی خورشیدی افزود: انرژی خورشیدی به‌عنوان یکی از بهترین انرژی‌های تجدیدپذیر است که 45 درصد سهم استفاده از انرژی در کشور را به خود اختصاص داده و کاشان نیز در استفاده از این انرژی جزو شهرهای پیشتاز کشور است.

واحدهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا در سایت طراحی شده ثبت‌نام کنند

مهدی برازنده ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا و بروز خسارات ناشی از شیوع آن به واحدهای صنفی و تولیدی در شهرستان کاشان اظهار داشت: بر همین اساس لازم است صاحبان واحدهای صنفی و صنعتی شهرستان کاشان برای شناسایی واحدهای آسیب‌دیده به سایت طراحی شده مراجعه و ثبت نام کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کاشان corona-kara.mcls.gov.ir را آدرس سایت یاد شده عنوان کرد و افزود: از تمامی واحدهای صنفی و صنعتی در شهرستان کاشان درخواست می شود تا در صورت بروز خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا در این سایت ثبت نام کنند.
   

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید