آخرین اخبار کاشان

159 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های گردشگری در کشور است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان، علی اصغر مونسان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با وجود خسارت‌های ناشی از ویروس کرونا اما خوشبختانه فعالان حوزه گردشگری پویایی و نشاط خود را حفظ کردند.

وی با بیان اینکه افتتاح اقامتگاه‌های سنتی دو هدف را برای ما محقق می‌کند، افزود: اولین هدف آن است که خانه‌های تاریخی با پول مردم مرمت و بازسازی می‌شود و به مجموعه صنعت گردشگری کشور اضافه می‌شود و این موضوع باعث اضافه شدن به ظرفیت گردشگری کشور می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه بالغ بر 159هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های گردشگری در کشور است، ابراز داشت: این عدد با وجود افتتاح پروژه‌های مختلف همچنان رو به افزایش است و این موضوع نشان از اهمیت دادن فعالان صنعت گردشگری به این بخش است.

وی با بیان اینکه این میزان اعتبار در حدود دو هزار و 500 پروژه فعال است، گفت: در مورد عید نوروز جلساتی را با حضور همکاران ما در وزارت بهداشت و کشور داشتیم و دغدغه‌هایی را که وزارت بهداشت در این زمینه مد نظر داشت مطرح شد و بر اساس آن برنامه‌ریزی های لازم صورت پذیرفت.

مونسان با بیان اینکه صنعت گردشگری شامل اقامتگاه و هتل نمی‌شود، تصریح کرد: تمام صنوف از محل صنعت گردشگری کسب و کار آنان می‌چرخد و بر همین اساس حجم بالایی از کسب و کار را تشکیل می‌دهد و بر همین اساس با جلسات برگزار شده گردشگری را به سه بخش تقسیم کردیم.

وی تورهای گردشگری را یکی از بخش‌های گردشگری نوروز 1400 عنوان کرد و تأکید کرد: از سیستم حمل و نقل تا اقامت آن تحت کنترل و نظارت است و کمترین دغدغه را داریم و بخش دوم سفرهای کنترل شده است که محل اقامت در اماکن مجاز بوده اما سیستم حمل و نقل متفاوت است.

 وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: آنچه که دغدغه ما است سفرهای غیرکنترل شده و خارج از این سیستم است و از آنجایی که این سفرها عوایدی برای صنعت گردشگری ندارد هرچه سخت‌گیری در این زمینه صورت  پذیرد وزارت میراث فرهنگی نیز موافق است.

وی با بیان اینکه لازم است به گونه‌ای عمل شود که شهرهای ما به حالت قرمز کرونایی تبدیل نشوند، ابراز داشت: بخش سوم محدودیت‌هایی را اعمال کردیم به نحوی که هیچ مدرسه‌ای نباید به اقامتگاه تبدیل شود و هیچ کمپ چادری نیز نباید برپا شود و این موضوع به استانداران نیز ابلاغ شده است و رئیس جمهور نیز در جریان است و دستورالعمل آن نیز روز شنبه به تصویب می‌رسد.

مونسان با بیان اینکه کاشان بر محور خوبی جلو می‌رود، گفت: از فضاهای تاریخی کاشان به خوبی استفاده می‌شود و به اقامتگاه‌های سنتی تبدیل می شود و این حمایت از گردشگری کاشان وجود دارد؛ روند گردشگری کشور مطلوب است در حالی که سال گذشته شاهد اتفافات ناخوشایندی بودیم اما صنعت گردشگری همچنان پویا است و در سال آینده امیدواریم شاهد پویایی بیش از پیش باشیم.

انتهای پیام/801/شس

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید