آخرین اخبار کاشان

بندهای آبی کاشان با هدف جبران کمبود و جلوگیری از وقوع سیل ایجاد می‌شود

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ‌، به مناسبت روز درختکاری، مسئولان شهرستان کاشان از جمله آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، علی اکبر مرتضایی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان و دیگر مسئولان چندین اصله درخت را غرس کردند.

علی اکبر مرتضایی در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی اظهار داشت: با توجه به اینکه درختکاری مرتبط با حوزه کشاورزی و افراد زحمتکشی است که برای تولید کالای اساسی شهروندان و عموم مردم زحمات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند.

وی با بیان اینکه غرص درختان به یاد شهدای مدافع سلامت در شهرستان کاشان غرس شد، افزود: سلامت امروز ما مدیون کادر بهداشت و درمان است و امیدواریم با رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی گامی اساسی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برداریم.

فرماندار شهرستان کاشان با بیان اینکه منطقه کاشان با توجه به کم آبی چند ساله اخیر تغییر الگوی کشت را در دستور کار قرار دادیم، ابراز داشت: آموزش به کشاورزان در راستای بهبود شرایط کشاورزی از جمله اقداماتی است که در دستور همکاران ما در جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

وی ضمن تأکید بر غرص درختان مثمر گفت: با توجه به اینکه تمامی فرآیند کشاورزی و اماکن مرتبط نیاز به آب کافی دارند، بندهای آبی ایجاد شده است که برای ذخیره آب و جلوگیری از وقوع سیل مؤثر است و دیگر سیاست‌های دولت توجه و سرمایه‌گذاری مربوط به کشت گلخانه‌ای است که مزایای بسیار خوبی دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی از منابع آبی موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید