آخرین اخبار کاشان

امام جمعه کاشان: رکورد تورم در 60 سال اخیر شکسته شد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان ضمن اشاره به مناسبت‌های در پیش رو اظهار داشت: در روزهای پایانی سال پر فراز و نشیبی داریم سال 99 در هاله‌ای از غم و دلشوره بیماری کرونا کرونا آغاز شده بود.

وی با بیان اینکه کرونا مهمان ناخوانده‌ای بود که فرهنگ زندگی مردم را تغییر داد، افزود: کرونا در ایران در چند حوزه تأثیر بیشتری داشت؛ نخست در حوزه اقتصادی، دوم در حوزه اجتماعی، سوم در حوزه دینی و محدودیت در برگزاری مراسم‌های مذهبی و سیاسی از جمله محدودیت‌ها و تأثیرگذاری‌ها بود.

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به راه‌اندازی رزمایش کمک مؤمنانه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و گشوده شدن افق‌های جدید همدلی و مواسات ابراز داشت: خدمات پزشکی و درمانی کادر درمان در این مدت بر هیچ فردی پوشیده نیست و در این زمینه گروهی از طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان نیز به کمک کادر درمان شتافتند.

وی ضمن اشاره به تلاش‌های علمی صورت گرفته در حوزه کشف واکسن کرونای ایرانی گفت: این اقدامات در حالی روی داد که شاهد سوءمدیریت در کشورهایی نظیر آمریکا بودیم و مردم برای دریافت کالاهای اساسی با دردسرهای مختلفی مواجه بودند اما اقدامات صورت گرفته در ایام کرونا موجب افتخارآفرینی برای ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

سلیمانی با بیان اینکه اقتصاد ایران در سال جاری تحت تأثیر کرونا، بی‌تدبیری و تحریم بود، تصریح کرد: مردم شاهد اجرای سیاست‌های غلط در بازار ارز و سکه و آشفتگی در حوزه بازار بورس بودند و با پدیده شوم دلالی‌گری مواجه بودند و از سوی دیگر به وعده‌های پوچ آمریکا و برجام دل خوش شده بود در حالی که قیمت مسکن 650 درصد افزایش پیدا کرد و رکورد تورم در 60 سال اخیر شکسته شد.

وی با بیان اینکه در سفره معیشت مردم شاهد کاهش 35 درصدی بودیم، تأکید کرد: سال 99 سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شد و باید بررسی کنیم که آیا به این مهم توسط مسئولان جامه عمل پوشانیده شد یا نه؟ در حوزه نظامی و اقتدار نظامی شاهد پیشرفت‌های مختلف بودیم و از صنایع مختلف نظامی در طول سال رونمایی شد.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه در بسیاری از رشته‌های صنعت انتظار لازم برآورده نشد، افزود: متأسفانه موانع از سوی مسئولان برطرف نشد و آمریکا 23 بار ابزار تحریم را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گرفت تا نظام مقدس جمهوری مقبولیت و محبوبیت خود را از دست بدهد اما صبر انقلابی مردم و هوشمندی رهبر معظم انقلاب توطئه دشمنان را به شکست سوق داد.

وی ضمن مطرح شدن جدی دولت الکترونیک با شیوع ویروس کرونا ابراز داشت: خوشبختانه در سال جاری زیرساخت‌های لازم در حوزه دولت الکترونیک ایجاد شد اما همچنان خلاء وجود دارد و جای کار بسیار زیادی وجود دارد؛ در سال 99 شاهد تشکیل مجلس یازدهم بودیم و ویژگی‌های منحصر به فردی نیز این مجلس دارد.

سلیمانی ضمن اشاره به تصویب قانون لغو تحریم‌ها توسط مجلس گفت: در سال جاری شاهد تصمیمات خوب در حوزه قضایی بودیم و موجب ایجاد تحول در این قوه شد؛ سال 99 سال ناکامی آمریکا و ارتجاع عرب در عراق، یمن، سوریه و افغانستان و زمینگیر شدن اردوگاه غرب با ارتجاع عرب در یمن است.

وی ضمن اشاره به انتخابات مفتضحانه آمریکا در سال 99 تصریح کرد: همه این موارد نشان از شکست حداکثری آمریکا و افول و شکست آن است و شهید محسن فخری‌زاده توسط عوامل مزدور غرب در منطقه به شهادت رسید و از سوی دیگر موضوع انتقام سخت با این اتفاقات قوت گرفت.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه امیدواریم سال 1400 دولتی جوان و حزب اللهی و با روحیه نشاط روی کار بیاید، تأکید کرد: دولت جوان حزب اللهی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و بر همین اساس مردم با انتخابات هوشمندانه گام مهمی در راستای تشکیل دولت جوان حزب اللهی بردارند.

  با گرانفروشان و محتکران برخورد قاطع صورت بگیرد  

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی امام جمعه بادرود در آخرین نماز جمعه سال 99 ضمن توصیه و سفارش نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک ایام و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: سال 1400 یک سال استثنایی با دو نیمه شعبان مواجه هستیم و متاسفانه آنقدر که بخشی از جامعه ما بر هنرپیشه‌ها و سلبریتی‌ها متمرکز شده‌اند به موضوع مهدویت توجه ندارند.

امام جمعه بادرود گفت: هویت نظام جمهوری اسلامی ایران به ولایت فقیه است و همه هویت ولایت فقیه هم به امام زمان(عج) است و دستیابی به تمدن اسلامی نیز در گرو شناخت امام زمان است لذا باید در این ایام و اعیاد مذهبی محلات رو آذین‌بندی کنیم چهره شهرمان رنگ و بوی عید ولایت و امامت و مهدویت به خود بگیرد انشاالله مورد توجه همه عزیزان و عاشقان و منتظران حضرت قرار بگیرد.

قاسمی در ادامه خطبه گفت: مقام معظم رهبری برای چندمین بار است که درباره گرانی‌های بی‌منطق و افسارگسیخته که زندگی و معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است به طور علنی نارضایتی و ناراحتی خود را اعلام فرمودند؛ به فرموده مقام معظم رهبری این مشکلات راه حل دارد چراکه گرانی همچنان افسار گسیخته به پیش می‌تازد.

وی با بیان اینکه مسئولان لازم است در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم تمام تلاش خود را به کار بگیرند، تصریح کرد: می‌طلبد با ورود مسئولان متعهد مسائل حل شود و در این راستا لازم است تا با گرانفروشان و محتکران برخورد قاطع صورت بگیرد و مطابق قانون با آنان برخورد شود.

خطیب جمعه بادرود به  ایام ارتحال یادگار امام اشاره کرد و گفت: جا دارد که ما از یادگار امام که به حق راه امام را خط امام و فرهنگ و مکتب امام را تا آخرین لحظه حیات به درستی طی کردند، یادی بکنیم؛ فرزند ایشان حاج آقا احمد خمینی نیز در زمان حیات امام بزرگوار و بعد از ارتحال پدر نیز ولایت‌پذیر بود.

قاسمی تأکید کرد: همچنان شاهد شیوع  ویروس کرونا هستیم و این که این روزها تا حدودی آمار فوتی‌های کرونا پایین آمده است و این موضوع به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم است و توصیه‌های بهداشتی را مراعات کنیم و  از مسافرت‌های دردسرساز و مشکل‌آفرین پرهیز کنیم .

وی به موضوع ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها در شهرستان نطنز و بادرود اشاره کرد و افزود: شوراها از ارکان اصلی تصمیم‌گیری و اداره امور کشور هستند به منظور تسریع در برنامه‌های اجتماعی اقتصادی فرهنگی عمرانی در شهرها و روستاها تشکیل می‌شوند.

امام جمعه بادرود تصریح کرد: نظارت بر انتخابات شوراها در هر استانی بر عهده هیئت عالی نظارت هست لذا از مجلس انقلابی و جوان شورای اسلامی انتظار می‌رود که در همه مراحل روحیه انقلابی و مدیریت و نظارت درست و صحیح خود را در نظارت بر این انتخابات مهم به یادگار بگذارد و در تایید صلاحیت افراد دقت لازم به عمل آید.

وی گفت: سال 99 سال تبدیل فشار حداکثرى آمریکا به شکست حداکثرى استکبار شد و دولت جوان حزب‌ اللهى با نشاط و کارآمد براى خدمت خالصانه به ملت بزرگ و بى‌نظیر ایران به میدان بیاید و شعار مرگ بر آمریکا را در عرصه خدمت به این ملت بى‌‌نظیر متجلى سازد.

  بی‌تدبیری مسئولان عامل بروز برخی از مشکلات مردم است  

به گزارش خبرگزاری از اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان در مسجد موسی بن جعفر(ع) با تبریک اعیاد شعبانیه و اینکه همه بتوانیم شیوه متقین را در زندگی خود پیاده کنیم، اظهار داشت: اشاره به حوادث تلخ و شیرین سال 99 می‌تواند در مسیر زندگی برای ما بکار گرفته شود که یکی از آن‌ها بیماری کرونا است که همه را در برابر آن ناتوان کرده است.

وی با اشاره به فوت 61 هزار نفر در کشور ایران بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 افزود: با همه این احوال جا دارد از کادر درمان که توانسته اند در کاهش آن بکوشند تقدیر شود و این خود یک قدرت نمایی پروردگار است که کل دنیا را میزبان این مهمان ناخوانده بوده است.

امام جمعه اردستان گفت: شاهد تعطیلی اعیاد و مراسم‌های مختلف در سالی که گذشت بودیم اما در کنار این بیماری موضوع مواسات یکی از کارهای خیری بود که حماسه آفرید و توانستند دست نیازمندان را بگیرند و همه مردم در این امر کمک کردند و از طرفی بی تدبیری بعضی از مسئولان و همچنین تحریم‌های اروپائیان دست به دست داد تا کشور دچار مشکلاتی شود.

وی ابراز داشت: عده‌ای بی‌خبر از خدا هم با احتکار اجناس مردم را در تنگاه قرار دادند که آخر و عاقبت خوشی را برای آنان ندارد و امسال هم سال شکست توطئه‌های دشمن بود آنانی که گفته بودند کشور ایران را با تحریم‌ها از پای در می‌آوریم که به لطف خداوند و تلاش دانشمندان در موضوع کرونا نقشه‌های آنان را ناکام گذاشت.

دهشیری بیان کرد: امیدواریم دارای هیچ کوتاهی در ادارات نباشیم و از بی‌تفاوت و بی‌انصافی بعضی‌ها در سال نو خبری نباشد و بدانند که این روزها می‌گذرد و باید برای مردم کار کرد و به توصیه مسئولان گوش دهید و در تجمعات شرکت نکنید.

  وضعیت فعلی اقتصاد عرق شرم را بر پیشانی تمام دلسوزان کشور نشانده است  

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام محمد یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نطنز ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی و با اشاره به قرار گرفتن در آستانه نوروز و تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: سال 99 سال پر فراز و نشیبی بود و مسئله  کرونا یکی از بزرگترین معایب قرن به حساب می‌آید.

وی افزود: مشکلات اقتصادی و رخدادهای سیاسی که با تلخ و شیرینی‌هایش گذشت ایستادگی مردم و کادر بهداشت و درمان و راهپیمایی خودرویی 22 بهمن و تجلی جلوه‌های ایثار و فداکاری و کمک‌های مومنانه از جمله جلوه‌های شیرین این سال بود.

امام جمعه شهر نطنز با اشاره به اینکه سال جدید با نیمه شعبان در 9 فروردین ماه آغاز می‌شود و با نیمه شعبان در 27 اسفندماه پایان می‌پذیرد گفت: سال 1400 سال امام زمان است و باید خود را برای ظهور آماده کنیم و این اتفاق را باید به فال نیک گرفت.

خطیب جمعه نطنز با اشاره به اینکه در روزهای پایانی دولت فعلی قرار داریم، ابراز داشت: اصلاً برای مردم قابل قبول نیست که به وعده‌های داده شده در زمان تبلیغات انتخاباتی عمل نشد و باید مراقب بود تا زمان انتخابات موضوعات فرعی و شعاری و احساسی فکر جامعه را از مطالبات اصلی دچار انحراف نکند.

یعقوبی گفت: اوضاع سخت اقتصادی قابل توجیه نیست و این وضع دلار، تورم، ارزش پول ملی و صف‌های طولانی برای گرفتن مرغ و امثال آن‌ها عرق شرم را بر پیشانی تمام دلسوزان کشور نشانده است و آقایان مسئول هم به جای پاسخگویی سخنرانی کردند و توجیه می‌کنند باید این اقایان پاسخگوی این رفتارها باشند.

وی درباره بازگشت دوباره آمریکا به برجام گفت: طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اول باید تمامی تحریم‌ها از سوی آمریکا برداشته و توسط ایران لغو تحریم‌ها راستی آزمایی شود و در صورت صحت می‌توان به معاهدات برجامی برگشت.

امام جمعه نطنز با تاکید براینکه همگی باید حرف مقام معظم رهبری را بزنند، گفت: دولت جوان حزب‌اللهی و توجه به درون راه علاج کشور است و در انتخابات پیش رو باید دولت جوان و حزب اللهی و شوراهای جوان حزب اللهی را برگزید.

انتهای پیام/801/ح

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید