آخرین اخبار کاشان

ابتلای روزانه ۳۲ نفر به کرونا در کاشان نشانه زنگ خطر است

ابتلای روزانه ۳۲ نفر به کرونا در کاشان نشانه زنگ خطر است

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه کرونا می‌تواند جامعه را فلج کند، گفت: افزایش کرونا در کاشان و  ابتلای ۳۲ نفر به کرونا طی یک روز در کاشان نشانه زنگ خطر است.

سیدعلیرضا مروجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به افزایش روند تست‌های مثبت آزمایش تشخیص ویروس کرونا در منطقه کاشان اظهار داشت: تا این لحظه یک هزار و 386 مورد تست کرونا در منطقه کاشان مثبت اعلام شده به نحوی که تنها در یک روز جواب 32 تست، مثبت گزارش شده که این موضوع رنگ خطر برای شهرستان کاشان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه کرونا همچنان در جامعه در حال گردش است، افزود: در پنج روز اخیر تعداد آزمایشات مثبت ویروس کرونا بین 20 تا 30 آزمایش است و این افزایش نگران‌کننده است و به تبع آن نیز افراد بستری شده در بیمارستان شهید بهشتی کاشان از مرز 50 نفر گذشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان با بیان اینکه یکی از علل افزایش افراد مبتلا اقدام به هنگام مسئولان بهداشت و درمان است، ابراز داشت: این تشخیص سریع به نوعی نقطه قوت همکاران ما در بخش بهداشت و درمان است به نحوی که قبل از بدتر شدن وضعیت عمومی آنان اقدامات درمانی بر روی آنان انجام می‌شود و یک روی سکه نیز نگرانی ناشی از افزایش تعداد آزمایشات مثبت کرونا است.

وی با بیان اینکه برخی از افراد نسبت به ویروس کرونا حساسیت کمتری به خرج می‌دهند، گفت: برای شکست ویروس کرونا باید مردم و مسئولان دست در دست یکدیگر بدهند؛ کرونا بیماری نیست که بخواهیم توپ را در زمین دیگری بیندازیم و بر همین اساس باید در قبال ویروس کرونا احساس مسئولیت کنند.

مروجی با بیان اینکه کرونا می‌تواند جامعه را فلج کند، تصریح کرد: کرونا مرگ و میر دارد اما مشکلات دیگری نیز می‌تواند داشته باشد؛ هر نوع اجتماعات می‌تواند شیوع ویروس کرونا را تشدید کند در حالی که پرسنل بهداشت و درمان و بیمارستان به فرسودگی نزدیک می‌شوند.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید