آخرین اخبار کاشان

استفاده از افزودنی‌‌‌ها در پخت نان در کاشان ممنوع است

مسعود خاندایی معاون فرماندار کاشان:
استفاده از افزودنی‌‌‌ها در پخت نان ممنوع است
%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: طبق مصوبه کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان استفاده از افزودنی…

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: طبق مصوبه کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان استفاده از افزودنی ها در پخت نان و عرضه نان سنگک بزرگ در شهرستان کاشان ممنوع است.
مسعود خاندایی در کارگروه تخصصی گندم، آرد و نان به افزایش شکایات مردم از نانوایان اشاره داشت و افزود: با توجه به شکایات متعدد از سوی شهروندان و ارائه گزارش تخلف برخی از نانوایی ها در زمینه قیمت، کیفیت و عدم رعایت مسائل بهداشتی تصمیمات ممنوعیتی در زمینه افزودنی ها و میزان اندازه نان در این کارگروه به تصویب رسید.
وی کنجد بهداشتی را تنها افزودنی مجاز به سفارش مشتری در پخت نان توسط نانوایان دانست و تصریح کرد: طبخ نان خارج از ضوابط مندرج در نرخ نامه ابلاغی و عرضه نان سنگک تحت عنوان «نان بزرگ» و استفاده از انواع سبزیجات نیز ممنوع است.
معاون فرماندار کاشان تاکید کرد: نان مشمول یارانه دولتی است می بایست با کیفیت مطلوب در اختیار مردم قرار گیرد و نانوایان ملزم به رعایت قانون و مقررات هستند.
خاندایی تشریح کرد: نانوایان که چندین مورد تخلف انجام داده و اقدام به کم فروشی، گران فروشی و عرضه نان بی کیفیت کنند با ارائه شکایات و پیگیری دستگاه نظارتی با کاهش و قطع سهمیه آرد،جریمه نقدی و یا پلمپ مواجه می شوند.
وی روند افزایشی بیماری کرونا در سطح منطقه کاشان را گوشزد کرد و افزود: متاسفانه ویروس کرونا در کاشان به دلیل عدم رعایت برخی از دستور العمل های بهداشتی به طور کامل مهار نشده و این اواخر شاهد روند افزایشی شیوع آن هستیم از این رو نانوایان باید اصول بهداشتی به خصوص استفاده از کارتخوان، ضد عفونی دائم محل کسب و کار و فاصله گذاری اجتماعی را با دقت رعایت کنند.
گفتنی است به منظور حل مسائل و مشکلات حوزه آرد و نان در سطح کلان مقرر شد در جلسه آتی با حضور اعضای کارگروه استانی گندم، آرد و نان موارد ویژه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
منبع:مشکات آنلاین
   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید