آخرین اخبار کاشان

بیش از 10هزار کیلومتر از محورهای اصلی کشور دچار خرابی شدید است/اصلاح محورها نیازمند 13هزار میلیارد تومان اعتبار است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردستان، داریوش امانی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح محور اردستان – اصفهان با بیان اینکه حجم مطالبات مردمی و نمایندگان در حوزه راه به ویژه راه‌های روستایی زیاد است، اظهار داشت: چهار هزار میلیارد تومان اعتبارات سال گذشته راهداری است و با این بودجه کم امکان رسیدگی به تمامی راه‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها هزینه نگهداشت محورهای مواصلاتی 30هزار میلیارد تومان است، افزود: امروز متأسفانه بیش از 10هزار کیلومتر از راه‌های اصلی کشور دچار خرابی شدید است و بهبود این محورهای مواصلاتی کشور نیاز به 13هزار میلیارد تومان اعتبار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه محدودیت‌های مختلفی در اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور وجود دارد، ابراز داشت: راه به یک موضوع مجانی تبدیل شده است در حالی که در قبال آب، برق و گاز ارائه شده به شهروندان هزینه پرداخت می‌کنند و نباید نگهداشت راه‌ها را به بودجه عمومی دولت گره زد.

وی ضمن اشاره به بررسی منابع جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در مدت اخیر دو مرز رسمی به مرزهای کشور با کشور پاکستان ایجاد شده است و اجرای طرح جامع مرزی در آن منطقه حداقل به 400 میلیارد تومان برای هر دو مرز نیازمند است.

انتهای پیام/802/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید