آخرین اخبار کاشان

چرا تلسکوپ رصدخانه ملی ایران بدون آینه افتتاح شد؟

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، افتتاح رصدخانه ملی ایران در منطقه کامو و چوگان شهرستان کاشان با حواشی زیادی همراه بود به نحوی که در این مراسم تنها مسئولان در داخل رصدخانه حضور داشتند و از خبرنگاران به داخل مراسم ممانعت به حضور آوردند و خبرنگاران مجبور شدند مراسم را از بیرون رصدخانه ملی در منطقه کاشان پیگیری کنند.

این طرح در حالی افتتاح شد آینه تلسکوپ رصدخانه ملی ایران در محل رصدخانه مستقر نبود و رصدخانه بدون آینه افتتاح شد در حالی که آینه تلسکوپ رصدخانه ملی ایران در منطقه کامو و چوگان شهرستان کاشان ویژگی‌های بسیار منحصر به فردی داشته به نحوی که 3.4 متر قطر این آینه بوده است.

مجید قهرودی، یکی از عوامل پروژه رصدخانه ملی ایران در کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه مرحله ساخت و نصب این رصدخانه به اتمام رسیده بود، اظهار داشت: روز گذشته مرحله راه‌اندازی تلسکوپ رصدخانه ملی ایران در کاشان آغاز شده بود.

وی با بیان اینکه یکی از مراحل راه اندازی تلسکوپ رصدخانه انتقال آینه به رصدخانه و استقرار آن در محل تعبیه شده است، افزود: در این مرحله سامانه‌های کنترلی و حرکتی تلسکوپ و محفظه و زیرسامانه‌های مربوطه در شرایط سایت طی برنامه‌ای چندماهه آزموده می‌شوند.

قهرودی با بیان اینکه رصدخانه ملی ایران در منطقه کامو و چوگان شهرستان کاشان میزبان تلسکوپی مدرن با قطر آینه 3.4 متر است، ابراز داشت: این مرحله با حضور مسئولان کشوری آغاز شد و ریاست جمهوری نیز به صورت ویدئو کنفرانسی در مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/ 801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید