آخرین اخبار کاشان

امام جمعه کاشان: دولت جدید با پشتوانه مردم مشکلات اقتصادی را حل کند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان، آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در مصلی بقیه الاعظم کاشان ضمن گرامیداشت عید غدیر و اشاره به مناسبت های هفته پیش رو و مناسبت های گذشته اظهار داشت: اتفاقی در مراسم تجلیل از خیران رخ داد که نمی توان آن را اتفاق به یک باره قلمداد کرد و برنامه‌ریزی قبلی قطعا وجود داشته است.

وی با بیان اینکه این برنامه جفا بر مهمانان و نام محل برگزاری است، افزود: این مراسم از سوی دانشگاهی برگزار شد که حقا از دانشگاه‌های برتر کشور است و لازم است عاملان شناسایی و تنبه اخلاقی شوند تا شاهد دیگر موارد نباشیم.

امام جمعه کاشان ضمن تاکید بر ایران با شعار نه غربی و نه شرقی زمینه دفن این دو قدرت را ایجاد کرد، ابراز داشت: علمای اهل سنت تاکید کردند که در وجه امام راحل وجه پیامبر اکرم(ص) متبلور بود و از این سو با مبارزه با این دو قدرت در مدت زمان باعث شد قدرت شرق در هم شکسته شود.

وی با بیان اینکه در این شرایط قدرت غرب با شکست قدرت شرق قصد رجزخوانی داشت، گفت: آنان در نظر داشتند که خود را کدخدای دنیا معرفی کنند در حالی که روز به روز بر قدرت ایران اسلامی افزوده و زوال و نابودی قدرت غرب  هویدا تر می‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه اگر این واقعیت‌ها را نسل سوم ندارد، بستر فریب آنان فراهم می‌شود، تصریح کرد: با نگاه از بیرون مشاهده می‌شود که قدرت غرب دارای نظم اجتماعی، خستگی‌ناپذیر، خودباوری و تکیه بر اعتقادات ملی است اما در درون از نگاه سیاسیون، فیلسوفان، جامعه شناسان و دیگر متخصصان تعبیر می‌کنند آمریکا در 150 سال اخیر در اوج ضعف نبود.

وی ضمن اشاره به فقدان کرامت انسانی و اختلاف فی مابین دولتمردان و گروه‌های سیاسی در قدرت غرب تاکید کرد: آمریکا در مقطعی از زمان به قانون امنیت ملی خود پرداخت و از این رو بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته عدم تغییر رویکرد موجب فروپاشی می‌شود و از این رو ترامپ روی کار آمد اما تغییری ایجاد نشد.

امام جمعه کاشان ضمن اشاره به ایجاد دو قطبی در جامعه غرب افزود: اگرچه حضور مردم در انتخابات ایران همانند دوره های گذشته نبود اما یکدستی آراء نشان از یکپارچگی ملت ایران اسلامی است و از سوی دیگر با روی کار آمدن بایدن با تغییر رویکرد در زمان شعارهای انتخابات روی خاورمیانه با محور ایران متمرکز شد.

وی با بیان اینکه طالبان تشنه به خون ایران است، ابراز داشت: دشمنان با تبلیغات سوء قصد تحقیر کردن ایران را داشت اما طالبان به دلیل باور داشتن قدرت ایران به پای میز مذاکره آمد اگرچه ایران از لحاظ مدیریتی دچار مشکلات متعدد است و این موجب باعث بروز مشکلات در حوزه اقتصادی شده است و دولت جدید به پشتوانه مردم این مشکلات را حل کند.

استفاده از ظرفیت ملی راهبرد دولت آتی در حل مشکلات باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بادرود ضمن توصیه و سفارش به تقوای الهی با اشاره به آخرین دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری اظهار داشت: این دیدار قدری متفاوت‌تر از دیدارهای پایانی دولت‌های پیشین بود.

وی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار آیندگان را به استفاده از تجربه دولت دوازدهم فراخواندند و فرمودند یک تجربه بسیار مهم در این دوران عبارت است از بی‌اعتمادی به غرب که آیندگان باید از آن استفاده کنند و مقام معظم رهبری فرمودند در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد آن‌ها کمک نمی‌کنند و هر جا که بتوانند ضربه خواهند زد و اگر جایی هم ضربه نمی‌زنند به این دلیل است که توانایی آن را ندارند.

قاسمی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اولویت‌های دولت سیزدهم به خصوص در زمینه حل مشکلات اقتصادی و تولید در کنار مانع زدایی از توسعه اقتصادی کشورمان، بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های ملی می‌بایست راهبرد دولت آتی در حل مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه ایران از لحاظ ظرفیت‌های سرمایه گذاری تولید و همچنین مزیت‌های اقتصادی دارای پتانسیل‌های بسیاری است، افزود: ایران منابع بسیار غنی طبیعی و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری عظیمی دارد که دولت می‌بایست برای حل مشکلات کشور از آن‌ها به خوبی بهره بگیرد.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید