آخرین اخبار کاشان

پیگیری تسنیم نتیجه داد؛ فرصت یک هفته‌ای فرماندار کاشان برای برطرف کردن ایرادات نانوایی‌ها

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، شهروندان کاشانی از کیفیت نان در شهرستان کاشان ناراضی هستند و خبرگزاری تسنیم در گزارش‌های مختلفی نظیر  “نارضایتی کاشانی‌ها از پایین بودن کیفیت نان/قیمت متناسب با کیفیت نیست” این نارضایتی را به گوش مسئولان رسانده است و در این زمینه بی‌نظمی‌های مختلفی وجود دارد.

مسعود خاندایی در این زمینه در واکنش به گزارش تسنیم ضمن اشاره به دریافت گزارشات مردمی و برخی تخلفات صورت گرفته از برخی نانوایی‌های کاشان اظهار داشت: این نانوایی‌های متخلف ظرف مدت یک هفته فرصت دارند نسبت به رفع نواقص و بی‌نظمی‌های خود اقدام کنند.

وی ضمن اشاره به موارد رعایت توسط واحدهای صنفی افزود: نانوایی‌ها لازم است مواردی نظیر عدم تعطیلی خودسرانه نانوایی، وزن دقیق چانه و نان، رعایت روزهای پخت، عدم جابجایی خودسرانه آرد، ساعت پخت منظم، نصب قیمت مصرف کننده نان در داخل مغازه و در منظر عموم مردم و غیره را رعایت کنند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کاشان با بیان اینکه عدم رعایت هر یک از موارد به برخورد قانونی با متخلف و قطع سهمیه آرد نانوایی ختم می‌شود، ابراز داشت: اضافه کردن هرگونه افزودنی به نان منجر به افزایش قیمت نان و فروش اجباری نان کنجددار ممنوع است و واحدهای صنفی لازم است تا بر رعایت اصل رضایت مردم توجه کنند.

وی با بیان اینکه آرد و نان یک محصول دولتی است، گفت: نانوایان به عنوان پیمانکاران دولت موظف به رعایت وزن چانه و قیمت مصوب تعیین شده و همچنین پروتکل‌های بهداشتی هستند تا نان باکیفیت و مرغوب را به دست مردم برسانند.

خاندایی ضمن اشاره به تحویل ماهانه 65هزار کیسه آرد سفید ویژه مصارف نانوایی سنگک، بربری، لواش، تافتون و خشک پزی در کاشان تصریح کرد: این آرد با قیمت 32هزار تومان ویژه آرد یارانه یک به ازای هر کیسه و 50هزار تومان به ازای هر کیسه آرد یارانه دو تحویل واحدهای صنفی می‌شود.

وی با بیان اینکه هرگونه تخلف از سوی نانوایی‌ها توسط شهروندان از طریق شماره 124 اطلاع‌رسانی شود، تاکید کرد: نظارت بر واحدهای صنفی بر عهده تعزیرات، اتحادیه و اداره صمت و نظارت عالی بر عهده فرمانداری است و خوشبختانه هیج کمبودی در توزیع آرد شهرستان کاشان وجود ندارد.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید