آخرین اخبار کاشان

61 درصد از واجدان شرایط در کاشان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، خوشبختانه روند ابتلا در شهرستان کاشان روند صعودی نیست و این موضوع جای امیدواری است اما شرایط فعلی شرایطی بسیار شکننده است جراکه جامعه به سطح ایمنی مطلوب نرسیده است اما آنچه در شرایط فعلی اهمیت دارد رعایت پروتکل بهداشتی، فاصله اجتماعی و ترغیب به واکسیناسیون است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان،، روند و سیر ابتلا به کرونا در منطقه کاشان و آران و بیدگل به صورت دندانه‌وار است، اظهار داشت: خوشبختانه ما درگیر پیک ششم نیستیم چراکه روند مبتلا به صورت صعودی نیست اما روند نزولی نیز اطمینان بخش نیست.

وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان در برخی موارد در شهرستان کاشان و آران و بیدگل افزایشی و در برخی اوقات کاهشی است، افزود: آنچه که اهمیت دارد موضوع واکسیناسیون افراد 12 سال به بالا است و باید پوشش واکسیناسیون در منطقه افزایش پیدا کند تا ایمنی در جامعه ارتقاء پیدا کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه تاکنون 61 درصد از جمعیت منطقه کاشان و آران و بیدگل دوز نخست واکسن کرونا و 29.4 درصد دوز دوم کرونا را دریافت کردند و در این شرایط با وجود آنکه شرایط بهتر شده است اما این پوشش مناسبی برای جلوگیری از پیک های بعدی نیست.

وی با بیان اینکه جمعیت واکسیناسیون مد نظر 12 سال به بالا است، گفت: در نظر داریم تا این پوشش را به بالای 70 درصد برسانیم و آنچه برای ما اهمیت دارد رعایت پروتکل و ترغیب شهروندان برای واکسیناسیون است و با رعایت فاصله اجتماعی و دیگر موارد در کنار واکسیناسیون دیگر شاهد پیک های جدید نباشیم.

انتهای پیام/801

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید