آخرین اخبار کاشان

دستگاه قضا با تصرف سازمان‌یافته اراضی ملی در کاشان قاطعانه برخورد می‌کند اخبار کاشان

 قضا با تصرف سازمان‌یافته اراضی ملی در کاشان قاطعانه برخورد می‌کند اخبار کاشان
اخبار کاشان رئیس دادگستری کاشان ضمن تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با تصرف سازمان‌یافته اراضی ملی در این شهرستان گفت: هیچ خط قرمزی برای اجرای قانون وجود ندارد و بدون در نظر گرفتن عناوین با خاطیان برخورد می‌شود.
سیروس افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و 72 تن از همکاران وی اظهار داشت: شهید دکتر بهشتی خدمات بسیار زیادی را به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند و به دست شقی‌ترین افراد به شهادت رسید و تا به امروز نیز وجود این شهید والا مقام در کشور خالی است.
وی با بیان اینکه در عمل اجرای عدالت یکی از مقوله‌های سخت محسوب می‌شود، افزود: کار قضایی کار سخت و پیچیده است و تنها استمداد از شهدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌تواند قضات ما را در تصمیم‌گیری‌های خود به ویژه پرونده‌های پیچیده مدد و یاری کند.
رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا موجب ایجاد محدودیت در اجرای برنامه‌ها شد، ابراز داشت: یکی از برنامه‌های هفته قوه قضائیه ملاقات با زندانیان، شنیدن درخواست‌ها و بررسی این درخواست‌ها است در حالی‌که توجه به این مددجویان یکی از سیاست‌های دستگاه قضایی است.
وی با بیان اینکه بازدید از زندانیان و شنیدن و بررسی درخواست‌های آنان به صورت مستمر در طول سال نیز ادامه دارد گفت: برخی از زندانیان ممکن است بر اثر یک ناآگاهی و اشتباه از سوی مددجو گرفتار شدند و بر همین اساس ممکن است با شنیدن این درخواست‌ها راهکارهایی پیشنهاد تا این مددجویان از زندان آزاد شوند.
افضلی با بیان اینکه تشکیل محاکم تجدید نظر یکی از آرزوهای مردم کاشان بود، تصریح کرد: استقرار چهار شعبه تجدید نظر در کاشان باعث شده است تا بررسی پرونده‌ها که گاها بیش از یک سال طول می‌کشید امروز به کمتر از یک‌ماه رسیده و بسیاری از هزینه‌های مردم نیز با تشکیل این دادگاه‌ها کاهش یافت.
وی با بیان اینکه یقینا هنوز جا برای کار وجود دارد، تاکید کرد: هیچ فردی نمی‌تواند منکر این تحولات بزرگ در دستگاه قضایی شهرستان کاشان شود و خوشبختانه این کاهش زمان رسیدگی به پرونده شهروندان موجب افزایش رضایت‌مندی آنان شده است و این موضوع برای ما و همکارانمان جای بسی خرسندی است.
رئیس دادگستری شهرستان کاشان با بیان اینکه مهاجرت و شهرنشینی پدیده‌ای است که در تمامی شهرهای کشور وجود دارد، تبیین کرد: افراد مهاجر معمولا در حاشیه شهرها سکونت پیدا می‌کنند که این موضوع می‌تواند تهدید امنیتی برای متن شهر باشد در حالی که اقدامات توسعه شهری نیز باید به صورت مدون و با برنامه باشد.
وی با بیان اینکه کاشان از پدیده حاشیه‌نشینی مستثنی نیست، افزود: با تشکیل جلسات با حضور مسئولان در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهرستان کاشان تصمیمات لازم اتخاذ شد و با قاطعیت و با رعایت جوانب قانونی با این ساخت و سازها برخورد می‌شود.
افضلی با بیان اینکه امیدواریم با اقدامات صورت گرفته شاهد تصرف غیرقانونی اراضی ملی در شهرستان کاشان نباشیم، ابراز داشت: به شهروندان عزیز توصیه می‌شود به عنوان پاسداران منابع ملی شاهد بزه کاری و یا تصرف بودند گزارش دهند و در مرحله اول برخورد قانونی با افرادی که به صورت سازمان‌یافته این اراضی ملی را تصرف می‌کنند، صورت می‌پذیرد.
وی با بیان اینکه با افرادی که عالمانه اراضی ملی را به صورت قانونی خرید و فروش می‌کنند برخورد قانونی می‌شود گفت: هیچ خط قرمزی برای برخورد با متخلفان در دستگاه قضا وجود ندارد و بدون در نظر گرفتن عناوین به وظیفه خود که همان اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم و بزه بوده، عمل می‌کنیم.
   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید