آخرین اخبار کاشان

از گوشه و کنار کاشان| کاروانسرای روستای «بغم» و «ظفرقند» اردستان احیا می‌شوند

از گوشه و کنار کاشان| کاروانسرای روستای «بغم» و «ظفرقند» اردستان احیا می شوند.

از گوشه و کنار کاشان| کاروانسرای روستای «بغم» و «ظفرقند» اردستان احیا می‌شوند

گروه استان‌ها – خبرگزاری تسنیم آخرین اخبار منطقه کاشان را در قالب یک بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سرهنگ حسین خدامیان ضمن اشاره به لزوم و اهمیت حجاب اظهار داشت: عفاف و حجاب و حیا در جامعه به عنوان یکی از ارکان مهم حقوق شهروندی است و رعایت آن در اسلام تنها برای زنان توصیه نشده بلکه این اصل مهم هم برای مردان هم  برای زنان به طور جدی توصیه شده است.
خدایمان ضمن اشاره به پیشینه حجاب در این و آیین ایران اسلامی افزود: عفاف و حجاب باعث رشد و تعالی انسان و ترویج آن در جامعه اسلامی ضروری و حیاتی است و سیره اسلامی و علوی محسوب می‌شود و از تاکیدات شهدای ما بوده و در وصایای آنان به رعایت آن تاکید شده است؛ اسلام در خود نسبت به حجاب التزام می‌آورد و یک مسلمان در مرحله نخست، به حجاب خود شناخته می‌شود.
وی به آثار و پیامدهای مخرب بدحجابی در خانواده و جامعه اشاره کرد و ابراز داشت: فروپاشی نظام خانواده، سقوط و تباهی شخصیت، افزایش طلاق، کاهش امنیت زنان و دختران و افزایش بیماری های روحی و روانی از جمله آثار سوء بدحجابی در خانواده و جامعه است.
فرمانده سپاه ناحیه نطنز تاکید کرد: رعایت حجاب و عفاف در اسلام تنها برای پوشش نیست و زنان و مردان نیز باید در نگاه و رفتاری که دارند بسیار دقیق باشند چرا که فرد باید علاوه بر پوشش مناسب در کلام در شنیده‌ها و گفته‌هایش نیز اصول اخلاقی و دینی را رعایت کند.
کاروانسرای روستای «بغم» و «ظفرقند» اردستان احیا می‌شوند
سید رضا مرتضوی ضمن اشاره به  احیای دو کاروانسرای روستای «بغم» و «ظفرقند» شهرستان اردستان اظهار داشت: با توجه به هفته شهرداری و دهیاری‌ها باید در این هفته فعالیت این قشر زحمت کش در جامعه برجسته شود و تلاش‌های این مجموعه در معرض دید همگان قرار بگیرد.
وی افزود: هفته شهرداری و دهیاری‌ها توسط شورای انقلاب فرهنگی در راستای همدلی شهرداران و دهیاران شکل گرفت و در این مدت باید ضمن نشان دادن فعالیت‌های یکساله، قوانین و ضوابط  به مردم گوشزد شود تا آن‌ها هم وظایفشان را در قالب همکاری با شهرداری و دهیاری بدانند.
بخشدار مرکزی شهرستان اردستان ابراز داشت:  دو کاروانسرای روستاهای بغم و ظفرقند اردستان با توجه به موقعیت‌هایی که دارند بهترین فرصت است تا از آن‌ها به منظور بهره‌برداری در جهت توسعه روستا استفاده کرد و احیای آن‌ها می‌تواند موجب اشتغال پایدار در این دو روستا شوند.
مرتضوی ضمن اشاره به موقعیت مناسب کاروانسرای روستای ظفرقند بیان کرد: کاروانسرای روستای ظفرقند در کنار جاده ترانزیت شمال به جنوب شهرستان اردستان قرار دارد که در صورت بهره‌برداری با توجه به موقعیتی که در آن واقع شده است موجب شکوفایی منطقه ظفرقند خواهد شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید