آخرین اخبار کاشان

معاون فرماندار: سهام نمایشگاه کاشان بین مردم عرضه شود

مسعود خاندایی روز چهارشنبه در نشست شورای سرمایه‌گذاری شهرستان کاشان افزود: این طرح اقتصادی نباید رانتی و در جیب سرمایه‌گذاران اولیه برود، بلکه سهام باید در قالب یک شرکت خصوصی تعریف و تدوین شود تا همه از برکت‌های آن بهره ببرند.
وی بیان کرد: این شرکت از زمین و خدمات دولتی بهره‌مند شده است و شایسته نیست سهام و سود آن تنها بین تعداد انگشت شماری تقسیم شود، بلکه باید به قشرهای مختلف مردم منطقه برسد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان اضافه کرد: برای فراهم کردن مقدمات شرکت نمایشگاهی سیلک کاشان از جمله جانمایی و تسطیح زمین همه دستگاه‌های دولتی به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان کمک کرده‌اند و در آینده نیز برای توسعه و رشد این مجموعه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی تاکید کرد: شایسته است سهام شرکت نمایشگاهی سیلک کاشان به صورت عام توزیع شود تا در کنار تامین منابع مالی شرکت، نمایندگان مردم از جمله کارگران، کارمندان و کشاورزان را نیز در سهام این شرکت سهیم کند.
خاندایی گفت: در صورتی که شرکت نمایشگاهی سیلک کاشان نیازمند افزایش سرمایه است، باید در قالب سرمایه عام، بسته‌هایی را تعریف و به عنوان سهام بین مردم توزیع کند.
وی تشریح کرد: شرکت به مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع با زیربنای اولیه پنج هزار مترمربع سوله‌سازی از محل سرمایه‌گذاری سهام‌داران و کمک بخش دولتی در حاشیه جاده روستای خنب (محدوده آزادراه امیرکبیر تا بام شهر) ساخته خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: این شرکت یک سرمایه‌گذاری شهرستانی و دارای مجوز ملی است؛ بنابر این سود و مزیت آن باید همه شهرستان را پوشش دهد.
مشکل طرح نمایشگاه بین المللی کاشان پس از ۱۷ سال با پیگیری مسوولان در دولت تدبیر و امید، سال گذشته با جانمایی و اختصاص زمین مورد نظر برطرف شد.
در حال حاضر ۲ شهرک و چهار ناحیه صنعتی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ هکتار با حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی کوچک و بزرگ در کاشان فعالیت دارند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید