آخرین اخبار کاشان

کاشان| ایجاد زیرساخت‌های حوزه آب روستایی نیازمند برنامه جهادی است

کاشان| ایجاد زیرساخت‌های حوزه آب روستایی نیازمند برنامه جهادی است

کاشان| ایجاد زیرساخت‌های حوزه آب روستایی نیازمند برنامه جهادی است

گروه استان‌ها – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ضمن اشاره به یکپارچه‌سازی ۹۴ شرکت آبفای شهری و روستایی استان اصفهان گفت: ایجاد زیرساخت‌های روستایی حوزه آب نیازمند برنامه جهادی است.

هاشم امینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، اظهار داشت: در سال‌های گذشته تأمین آب شرب شهر بادرود با چالش‌هایی مواجه بوده است که با حفر دو حلقه چاه و احداث مخزن آب مشکل تأمین آب شرب این منطقه برطرف شد و بابت اجرای تأمین آب شرب پایدار شهر بادرود بالغ بر 35 میلیارد ریال هزینه شد.
امینی ضمن اشاره به بررسی ابعاد طرح انتقال آب زاینده رود به شهر بادرود گفت : در حال حاضرشهر بادرود به لحاظ کمی و کیفی در تأمین آب شرب با مشکل مواجه نیست و طرح مطالعاتی آب زاینده رود به بادرود در صورت تأمین اعتبارات در دستور کار قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به آغاز طرح مطالعاتی شبکه فاضلاب در بادرود اشاره کرد و گفت: فاز یک طرح توجیهی اجرای شبکه فاضلاب در بادرود به پایان رسیده است و مطمئناً با تأمین منابع مالی اجرای شبکه فاضلاب در بادرود در دستور کار قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه اصلاح شبکه فرسوده آب بادرود یکی از اولویت‌ها است گفت: هم اکنون پنج میلیارد ریال به منظور اصلاح شبکه فرسوده آب شهر بادرود از اعتبارات جاری آبفای استان اصفهان در نظر گرفته شده است که این امر به منظور جلوگیری از هدر رفت آب لحاظ شده است.
امینی با بیان اینکه همکاران ما همواره در تلاش هستند تا آب شرب با کیفیت در دسترس مردم استان اصفهان برسد، گفت : تمام تلاش فعالان صنعت آب و فاضلاب در سطح استان اصفهان این است که با ارتقاء سطح خدمات از لحاظ کمی و کیفی افزایش رضایت‌مندی مردم فراهم شود.
وی در خصوص یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: این کار یکی از اقداماتی بود که در اواخر سال 98 انجام شد و مانند دیگر دستگاه‌های خدماتی همچون برق، گاز و مخابرات این اتفاق در شرکت آب و فاضلاب هم رخ داد که با این ادغام 64 شرکت در حوزه شهری و 30 شرکت روستایی در حوزه آب و فاضلاب ادغام شدند که با این کار هزینه‌های دولت را کاهش داد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار روستا در استان اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های حوزه آب در کاهش مهاجرت روستاییان مؤثر است و در سال 99 انتظار داریم رویکرد بودجه‌ها روستا محور شود و با یک برنامه جهادی سطح خدمات به روستاها را همسطح شهرها افزایش دهیم.
وی ضمن تاکید بر حمایت از بخش روستایی در استان اصفهان به منظور تثبیت جمعیت در روستاها و حتی مهاجرت معکوس شهرنشینان به روستاها ابراز داشت: با نگاه حمایتی دولت به روستاها تعرفه‌های آب روستایی تغییری نکرده و مانند سال‌های قبل حساب می‌شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید